جایزه اول «عکس ۵» به عکاس مشهور ترکیه رسید

جایزه اول «عکس ۵» به عکاس مشهور ترکیه رسید


«عکس ۵»، مجید طالبی عکاس سینما و داور این جشنواره اظهارداشت: خوشبختانه جوایز امسال به خصوص در بخش بین المللی به دست هنرمندان کشورهای دیگر رسید. یکی از این جوایز که جایز عباس کیارستمی بود به چیهارو هوری از کشور ژاپن رسید که عکاس جوان و بسیار خوبی است و در کشور خودش ژاپن و کشورهای دیگر دنیا نمایشگاه‌های موفقی داشته است.

وی گفت: خیلی برای ما خوشحال کننده بود جایزه اول این جشنواره در بخش عکس به طور مشترک به عکاس ایران و ترکیه رسید و ما توانستیم این جایزه را به دستان سرکان کولاک عکاس و مستندسازی که بسیار در کشور ترکیه شناخته شده است و کتاب‌های چاپی زیادی در حوزه عکاسی دارد برسانیم.

طالبی افزود: امیدوارم در دوره‌های بعدی حضورهای جدی در بخش رقابتی بین المللی در این جشنواره بیشتر شود و ما بتوانیم جوایز به دیگر کشورهای جهان در بخش‌های مختلف این جشنواره را داشته باشیم.

داور جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» درباره حضور پررنگ عکاسان ژاپنی در این جشنواره تاکید کرد: خورشید هنوز هم از شرق طلوع می‌کند و منظورم این است بی‌جهت نیست که سفارت ژاپن از این جشنواره حمایت می‌کند چون آنها در شرقی‌ترین نقطه از این کره بهتر از همه تاثیر هنر را در تمامی جوانب از جمله فرهنگ می‌دانند و بی‌دلیل نیست که زبانزد در فرهنگ هستند.

وی اظهارداشت: همچنین عکاسان ژاپنی تصویری دیگر از توکیو و ژاپن را در ذهن من ساختند. تصویری از یک هوای برفی در یکی از خیابان‌های توکیو تصویری که من از یادم نرفت و هچ وقت تا قبل از این عکس توکیو را اینگونه تصور نمی‌کردم.

طالبی درباره جشنواره بیان کرد: دوره گذشته جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» با فاصله، پس از کووید برگزار شد که قابل مقایسه با استقبال این دوره نبود. این دوره چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی بسیار در سطح بالاتری قرار داشت.

این عکاس گفت: همچنین وقتی جشنواره‌ای مدعی بین المللی بودن است و این عنوان را یدک می‌کشد باید داور یا داورانی از کشورهای دیگر را دعوت به همکاری کند که به درستی این مورد از طرف برگزارکنندگان این جشنواره رقم خورد.

عوامل جشنواره عبارتند از: لیلی گلستان شورای سیاستگذاری، مهدی شادی زاده دبیر جشنواره و شورای سیاستگذاری، علیرضا شادی زاده دبیر جشنواره و شورای سیاستگذاری، علی فروغی مدیر هنری، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی، مشاور رسانه.

۲۲۰۵۷

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

همزمان با دهمین سالگرد درگذشت مرحوم دکتر کاظم معتمدنژاد، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *