ماجرای عجیب کرگدن‌های کوکائین/ پابلو اسکوبار این وسط چه کاره است؟

ماجرای عجیب کرگدن‌های کوکائین/ پابلو اسکوبار این وسط چه کاره است؟

نادیا زکالوند: ممکن است فکر کنید، چرا اسم این کرگدن‌ها را کوکائین گذاشته‌اند. این کرگدن‌ها،‌ نسل‌های بعدی کرگدن‌هایی هستند که پابلو اسکوبار، قاچاقچی و سلطان کوکائین کلمبیایی، وارد کلمبیا کرده و در باغ‌وحش خصوصی خود نگه می‌داشته است.

پابلو اسکوبار قاچاقچی معروفی بود که کنترل بیش از ۸۰درصد قاچاق کوکائین در جهان را بر عهده داشت. وقتی او سال ۱۹۹۳ توسط دولت کشته شد، بسیاری از حیوانات باغ‌وحش خصوصی‌اش جابه‌جا شدند اما کرگدن‌ها را در همان باغ‌وحش به حال خود باقی گذاشتند. اما این ایده چندان عالی نبود، چراکه این کرگدن‌ها نه‌تنها سالم ماندند، بلکه زادوولد کردند و به تعدادشان اضافه شد. اکنون یک گله از ۱۶۶ کرگدن صحیح و سالم در این باغ‌وحش وجود دارد.

دولت کلمبیا نگران است تا یک دهه بعد، تعداد این کرگدن‌ها به ۱۰۰۰ کرگدن برسد و صدمات جبران‌ناپذیری به محیط‌زیست بزنند. آنها سرانجام تصمیم گرفتند، حدود ۲۰ کرگدن را عقیم و تعدادی را هم به مکانی دیگر منتقل کنند که البته این فرایند پرهزینه است. به‌دلیل هزینه‌ بالای این اقدام، دولت مجبور است باقی کرگدن‌ها را به‌ طریقی معدوم کند و مسئولان تصمیم گرفته‌اند این کار را با روش اوتانازی انجام دهند تا کرگدن‌ها مرگ بدون دردی داشته باشند.

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

مادری که دو رحم داشت، در دو روز، دو بار زایمان کرد!/ عکس

مادری که دو رحم داشت، در دو روز، دو بار زایمان کرد!/ عکس

دو زایمان این زن ۳۲ ساله در مجموع ۲۰ ساعت طول کشید. او ابتدا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *