مقایسه بازی پابجی و کالاف

مقایسه بازی پابجی و کالاف؛ کدام بهتر است؟

 

قطعا شما هم زیاد شنیده‌اید که می‌گویند پابجی یا کالاف کدام یک بهتر است؟ پیش از هر چیزی باید گفت که پابچی و کالاف هر دو جزو برترین بازی‌های شوتر در موبایل و سایر کنسول‌ها هستند؛ اما برتری یکی از آن دو تنها با مقایسه بازی پابجی و کالاف مشخص می‌شود.

هر دو بازی شوتینگ و با قابلیت بقا برای گوشی‌های همراه منتشر شدند. ابتدا پابجی در سال 2017 منتشر شد و توانست به موفقیت بزرگی در سبک بتل رویال دست یابد، سپس اکتیویژن نسخه موبایل کالاف را در سال 2018 منتشر کرد. هر دو از زمان انتشار تا به امروز توانسته‌اند بسیاری از بازیکنان را با خود همراه کنند. اما دوباره سوالی که مطرح می‌شود این است که بالاخره کدام یک را می‌توان بهتر دانست؟ برای پاسخ به این سوال با پلازا همراه باشید.

مقایسه بازی پابجی و کالاف

هردو بازی نامبرده در سبک خودشان جزو بهترین های جهان هستند و این موضوع سبب خواهد شد تا تصمیم گیری بابت اینکه کدام یک بهتر است دشوار باشد. ما در این مقاله به مدارک موجود اشاره خواهیم داشت و این شما هستید که در انتهای مقاله مشخص میکنید کدام یک از بازی های نامبرده بهتر بوده است پابجی یا کال اف دیوتی.

گیم پلی بازی

پیش از هر چیزی در مقایسه پابجی و کالاف، لازم است تا به گیم پلی این دو بازی بپردازیم.

سبک گیم پلی

مهم‌ترین تفاوت بازی پابجی و کالاف در سبک گیم پلی آن‌ها است. در پابجی، شما با بازی تماما بتل رویال و با سبک بقا روبرو هستید. این در حالی است که در کالاف موبایل شما علاوه بر سبک بتل رویا، اشکال دیگر بازی را نیز می‌توانید تجربه کنید. کالاف دیوتی از دیربار در میان گیمرها به خاطر سبک مبارزه خاص خود شناخته می‌شود. این بازی همواره سعی کرده است تا با فراهم کردن سبک‌هایی همچون زامبی، تک نفره، گروهی و… سیل عظیمی از بازیکنان را همراه خود کند.

اکشن بازی

مقایسه بازی پابجی و کالاف

در مقایسه بازی پابجی و کالاف، تفاوت دیگری که می‌توان ذکر کرد، نحوه پردازش بازی است. به طور کلی بازی کالاف، اکشن سریع‌تری دارد و حس روان‌تر و پویاتر بودن بیشتری را به شما می‌دهد. علاوه بر آن می‌توان به زمان مسابقات هم اشاره کرد. در بازی پابجی از آن‌جایی که شما تنها می‌توانید سبک بتل رویال را تجربه کنید، شاید هر دور از بازی شما بیشتر از نیم ساعت طول بکشد؛ اما یک دور بازی در کالاف شاید وقت زیادی از شما نگیرد.

مپ‌ها و محیط‌های بازی

مقایسه بازی پابجی و کالاف

شاید چشمگیرترین فرق بازی پابجی و کالاف دیوتی در مپ‌ها و محیط‌های بازی باشد. در بازی کالاف دیوتی، شاهد تنوع بیشتری در نقشه‌ها هستیم؛ اما این بازی در تعداد نقشه‌های بتل رویال با ضعف روبرو است. کالاف در بخش مولتی پلیر بتل رویال تنها یک نقشه دارد و از این حیث می‌تواند بسیار برای طرفداران این سبک از بازی خسته کننده باشد. از طرف دیگر PUBG Mobile در بخش بتل رویال، 7 نقشه فوق العاده بزرگ و عالی دارد. در کل از نظر نقشه و محیط بازی نمی‌توان گفت که کدام یک بهتر است؛ زیرا این دو بازی اهداف بسیار متفاوتی دارند. امیدواریم از بازی در این مپ‌های به شدت سرگرم کننده لذت ببرید.

فیزیک محیط بازی

فیزیک محیط بازی، همواره یکی از مهم‌ترین مولفه‌های یک اثر شوتر است. چهارمین تفاوت بازی پابجی و کالاف به فیزیک محیط بازی مربوط می‌شود. باتوجه به بررسی‌هایی که انجام دادیم، می‌توان گفت که فیزیک بازی کالاف تاحدودی واقعی‌تر است. حال این‌که کدام یک از این نظر بهتر می‌باشد، بحثی کاملا سلیقه‌ای است. یک گیمر می‌تواند بنا به سلیقه و علایق خود به دنبال بازی‌های ریلستیک‌تر باشد و بگوید که کالاف می‌تواند برای من انتخاب بهتری باشد؛ اما فرد دیگری شاید به دنبال هیجان بیشتری است و پابجی را ترجیح می‌دهد.

مقایسه بازی PUBG و کالاف دیوتی از نظر حالات بازی

مقایسه بازی پابجی و کالاف

همانطور که پیش‌تر گفته شد هر دو بازی، امکان تجربه حالت‌های مختلفی را به بازیکنان خود می‌دهند. در پابجی شما با حالت‌های بیشتری برای تجربه بتل رویال روبرو هستید؛ اما کالاف دیوتی علاوه برا حالات بتل رویال، بخش‌های مختلف دیگری را در اختیارتان قرار می‌دهد. از میان حالات مختلف کالاف دیوتی می‌توان به موارد 10 در مقابل 10، 5 vs 5 battle-frontline، deathmatch، dominations و search و death اشاره کرد. همچنین از طرف دیگر در تجربه بتل رویال کالاف دیوتی، شما می‌توانید از وسایل نقلیه بیشتری استفاده کنید.

مقایسه گیم پلی پابجی و کالاف از نظر وسایل و تدارکات

پابجی از منظر تدارکات اولیه اندکی از کالاف فاصله دارد. در ابتدای بازی، پلیر مجبور است تا نبرد را بدون سلاح شروع کند و در مپ به دنبال اسلحه بگردد. البته در حال حاضر سازندگان گفته‌اند که پلیرها می‌توانند در ابتدای بازی لباس موردنظر خود را بر تن داشته باشند. در نقطه مقابل در بازی کالاف دیوتی با تجهیزات بیشتری روبرو هستیم. شما همانند دیگر بازی‌های کالاف دیوتی از ابتدا به سه مدل سلاح سرد، گرم سنگین و کلت دسترسی دارید. از منظر شخصی سازی در مقایسه بازی پابجی با کالاف می‌توان گفت که شما در کالاف دیوتی قدرت مانور بیشتری برای تغییر در اسلحه خود دارید.

تنوع اسلحه‌ها؛ مقایسه بازی پابجی موبایل و Call of Duty موبایل

مقایسه بازی پابجی و کالاف

در تفاوت بازی پابجی و کالاف نیز می‌توان به تنوع اسلحه‌ها اشاره کرد. البته به دور از لطف است اگر یکی از این دو را از نظر تنوع اسلحه ضعیف بدانیم. تفاوت مهمی که میان این دو بازی از نظر اسلحه وجود دارد، میزان بورد برای شلیک و قدرت تخریب است. در بازی پابجی شما می‌توانید از دسته‌های مختلف اسلحه برای اهداف متفاوتی استفاده کنید. این در حالی است که در کالاف دیوتی به میزان کمتری می‌توانیم واقع گرایی در شلیک را مشاهده کنیم.

مقایسه اسکین های کالاف و پابجی؛ فرق بازی پابجی و کالاف دیوتی

یکی دیگر از تفاوت‌های مهم میان دو بازی پابجی و کالاف، اسکین‌های این دو بازی است. اسکین‌های موجود در بازی Call of Duty Mobile، بیشتر حالت‌های نظامی مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ اما اسکین‌های پابجی بیشتر شبیه لباس‌های روزمره هستند.

از نظر گرافیکی چه تفاوتی میان پابجی و کالاف وجود دارد؟

مقایسه بازی پابجی و کالاف

هنگامی‌که صحبت از مقایسه بازی پابجی و کالاف به میان می‌آید، مسئله گرافیک بسیار مهم تلقی می‌شود. ابتدا باید بدانید که در مراحل اولیه ساخت بازی پابجی از موتور آنریل انجین استفاده شده است. از طرف دیگر بازی کالاف دیوتی از قدرت موتور یونیتی بهره می‌برد. نخستین نکته‌ای که باید اشاره کرد این است که آنریل انجین موتوری قوی‌تر و حرفه‌ای‌تر از یونیتی است. به همین جهت شما در بازی پابجی، گرافیک بیشتری را نسبت به بازی کالاف شاهد هستید.

حال که از نظر گرافیکی کالاف اندکی از پابجی ضعیف‌تر است، چنین چیزی سبب می‌شود تا انتخاب بسیار بهتری برای گوشی‌های ضعیف و میان‌رده باشد. کالاف بیش از هر چیزی تمرکز خود را بر روی روان‌تر بودن بازی می‌گذار و این موضوع سبب می‌شود تا کاربران ایرانی، راحتی بیشتری را تجربه کنند.

تفاوت بزرگ گرافیکی؛ فرق بازی پابجی و کالاف دیوتی

بزرگ‌ترین تفاوت گرافیکی که پابجی را از کالاف جدا می‌کند، تمرکز بیش از حد بر روی جزئیات است. پابجی تلاش می‌کند تا بر تمرکز بیش از اندازه بر روی جزئیات بازی، تجربه محیطی خوبی را به شما بدهد؛ اما کالاف بیشتر بر روی مدل تیراندازی و تجربه روان بازی تمرکز می‌کند.

طرفداران پابجی یا کالاف کدام یک بیشتر است؟

پاسخ به این سوال بسیار سخت است. در دوره‌ای از زمان بخصوص سال‌های اولیه انتشار، پابجی در نسخه موبایل از کالاف دیوتی محبوب‌تر بود؛ اما در حال حاضر پاسخگویی به این سوال به خصوص در ایران بسیار دشوار است. با این تفاسیر شما عزیزان میتوانید در ادامه نظر خود را نسبت به این بازی ها بیان کنید.

سخن پایانی

مقایسه بازی پابجی و کالاف نباید باعث شود تا شما تصور کنید که یکی از این دو بازی ارزش تجربه کردن را ندارند. این‌که شما تصمیم بگیرید که کدام بازی تجربه بهتری را برای شما به ارمغان می‌آورد، کاملا به سلیقه و علایق شما بستگی دارد. ما به شما توصیه می‌کنیم که صرف نظر از تفاوت بازی پابجی و کالاف، هر دو بازی را تحربه کنید و از این تجربه لذت ببرید.

خوشحال می‌شویم تا در بخش کامنت‌ها برای ما بنویسید که به نظر شما بازی پابجی یا کالاف کدام یک بهتر است؟

منبع خبر : www.plaza.ir

 


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

درآمد یک میلیارد دلاری ولو از Counter-Strike در سال 2023 | پایگاه خبری لوقمه | Lughme

درآمد یک میلیارد دلاری ولو از Counter-Strike در سال 2023

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که شرکت ولو (Valve) نزدیک به یک میلیارد دلار از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *