بورل: ۱۹ نفر از اعضای خانواده کارمندان اتحادیه اروپا غزه را ترک کردند

بورل: ۱۹ نفر از اعضای خانواده کارمندان اتحادیه اروپا غزه را ترک کردندمسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از خروج موفقیت‌آمیز گروهی از افراد خانواده کارمندان این نهاد اروپایی از نوار غزه خبر داد.

به گزارش ایسنا، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد که اولین گروه ۱۹  نفره اعضای خانواده کارمندان اتحادیه اروپا نوار غزه را ترک کرده‌اند.
خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد، بورل در پیامی در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس در این باره نوشت: «اولین گروه ۱۹ نفره خانواده کارمندان اتحادیه اروپا غزه را ترک کردند.»
بورل همچنین از «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی و وزرای امور خارجه این رژیم و مصر به خاطر اقدامات انجام‌گرفته در این راستا و تلاش‌هایی که برای اطمینان یافتن از خروج کارمندان اتحادیه اروپا و خانواده‌های آن‌ها انجام شد، تشکر کرد.
درگیری‌ها در غزه در پی عملیات غافلگیرانه و گسترده «طوفان الاقصی» توسط حماس علیه مواضع رژیم صهیونیستی در ۷ اکتبر (۱۵مهر) آغاز شد.
به گفته مقاومت فلسطین، این حمله در پی تعدی به حریم مسجدالاقصی و خشونت فزاینده شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مردم فلسطین انجام گرفت.
از آن پس، رژیم صهیونیستی نوار غزه را هدف بمباران‌های متعدد خود قرار داده و با قطع آب، برق و گاز این منطقه آن را در محاصره انسانی قرار داده است. در پی تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی، چند روز پیش، برخی از کمک‌های انسانی از مرز رفح به این منطقه راه یافت.
رژیم صهیونیستی در این درگیری با بمباران ساختمان‌های غیرنظامی، مسجد، دانشگاه، کلیسا، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی، همچنین با استفاده از تسلیحات ممنوعه، از جمله بمب‌هایی که در آن فسفر سفید به کار رفته، مرتکب جنایات جنگی متعددی شده است.
تخریب کامل برخی مناطق و آواره شدن مردم غزه از اثرات حملات رژیم صهیونیستی و جان باختن بیش از۱۲  هزار نفر از غیرنظامیان این منطقه بوده است.
«آتش‌ بس بشردوستانه» برای انتقال کمک‌های انسانی به غزه در روزهای اخیر مورد بحث بوده و تلاش‌های دیپلماتیک در این زمینه در حال انجام شدن است.
افزون بر این، کشورهای خارجی در حال رایزنی با طرفین برای خارج کردن شهروندان خود از نوار غزه بوده‌اند.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *