رایزنی‌های مقام برجسته صهیونیست درباره تبادل اسرا در قاهره

رایزنی‌های مقام برجسته صهیونیست درباره تبادل اسرا در قاهرهرادیو ارتش رژیم اشغالگر از سفر یک مسئول برجسته صهیونیست به قاهره به منظور رایزنی درخصوص معامله تبادل اسرا خبر داد.

به گزارش ایسنا، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک مسئول برجسته صهیونیست طی روزهای اخیر به منظور رایزنی درخصوص پیشبرد امضای توافق تبادل اسرا با گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه به قاهره سفر کرده بود.
براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، سازمان پخش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درخصوص امکان امضای تبادل اسرا گفت‌وگو کرده است.
مصر و قطر برای برقراری آتش‌بس موقت هفت روزه در ماه نوامبر میان دو طرف میانجی‌گری کردند و طی این مدت ۸۰ اسیر صهیونیست در مقابل ۲۴۰ اسیر فلسطینی آزاد شدند.
مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی نزدیک به ۲۵۰ صهیونیست را به اسارت درآورد که ۱۲۹ تن از آنها هنوز در غزه هستند.
حماس چند روز قبل بار دیگر بر موضعگیری‌اش تاکید و اعلام کرد، تا زمانی که جنگ علیه نوار غزه به شکل کامل متوقف نشود، وارد هیچ‌گونه مذاکره‌ای برای تبادل اسرا نخواهد شد و این مسأله را به تمامی میانجی‌ها نیز ابلاغ کرده‌ است.
رژیم صهیونیستی از هفت اکتبر گذشته جنگی ویرانگر را در نوار غزه به راه انداخته‌ است که به گفته مقامات فلسطینی و منابع سازمان ملل، علاوه بر یک فاجعه انسانی بی‌سابقه، زیرساخت‌های بسیاری را تخریب کرده و هزاران شهید غیرنظامی که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند، بر جای گذاشته ‌است.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *