ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیستوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه ریزی برای حل شدن مشکل دکل های مخابرات و تلفن‌های همراه در تهران، گفت: هیبت دکل ترسناک است ولی ضرر آنها به اندازه تلفن همراه نیست.

عیسی زارع پور در گفت وگو با ایسنا در حاشیه جلسه دولت درباره قطع شدن برخی دکل‌های تلفن‌های همراه در تهران، اظهار کرد: یک مساله ای که در تهران و برخی کلان‌شهرها داریم این است که برخی BTS و ساتهای اپرتورهای همراه که عموما در فضای عمومی و وپارک‌ها نصب شده‌اند با حکم ماده 100  مواجه شده و تخریب شده  یا خاموش شوند. با همراهی خوب شهردار تهران در هفته گذشته جلسه با اپراتورها برگزار شده و تصمیم گیری شده که مشکل حل شود.

وی ادامه داد: قریب به هزار سایت مشمول حکم ماده 100 شده بود که با همراهی شهردار تهران، مساله آنها حل شده و امیدواریم در آینده سازوکاری در نظر گرفته شود که چنین مشکلی بوجود نیاید. منافع BTS ها به مردم می رسد و نباید صرفا نگاه اقتصادی داشت.

وزیر ارتباطات درباره زمان حل شدن این مشکل، بیان کرد: زمان بندی انجام شده و اپراتورها باید جرایمی را پرداخت کنند. البته بحث ممانعت مردم از نصب دکل‌ها  و BTS ها در مجاورت منازل خود یکی از موانع توسعه شبکه همراه است که بارها گفته ام این‌ها ضرر ندارند و مدام این‌ها را پایش و اندازه‌گیری می‌کنیم و به مراتب پایین‌تر از استاندارهای بین‌المللی است و خیال مردم راحت باشد. هیبت دکل ترسناک است و من این را قبول دارم ولی ضرر آنها به اندازه گوشی نیست.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

رشفق قطبی رنگین کمانی بر فراز آبشار/ دورهمی راه‌شیری، خوشه پروین و آندرومدا

شفق قطبی رنگین کمانی بر فراز آبشار/ دورهمی راه‌شیری، خوشه پروین و آندرومدا

شفق‌های قطبی ناشی از ذرات ایجادشده‌ توسط خورشید هستند که توسط میدان مغناطیسی زمین به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *