۷ توصیه مهم درباره سندروم افسردگی پس از تماشای سریال

۷ توصیه مهم درباره سندروم افسردگی پس از تماشای سریال

نادیا زکالوند: تا به حال برایتان پیش آمده که سریال طولانی مورد علاقه‌تان به خط پایان برسد و از تمام شدن آن احساس ناراحتی و افسردگی کنید. در این وضعیت دچار غم و اندوه می‌شوید و دوست دارید، بخش‌هایی از سریال را بارها و بارها تماشاکنید. البته این اتفاق ممکن است پس از پایان کتابی که دوست داشتید هم برایتان رخ دهد.

در تحقیقات روی افرادی که به این نوع افسردگی مبتلا شده بودند مشخص شد بیشتر آنها بعد از پایان سریال یا کتاب محبوب‌شان، احساساتی چون ناامیدی، آزردگی، دلتنگی، اندوه یا از درون خالی بودن داشتند. حتی برخی احساس می‌کردند بهترین دوستان خود را از دست داده‌اند.

اگر شما هم گرفتار سندروم افسردگی پس از سریال شدید، راهکارهای زیر به کارتان می‌آیند:

۱. مدتی تلویزیون تماشا نکنید

هیچ برنامه تلویزیونی نمی‌تواند به‌سرعت دلتنگی‌تان را از تمام شدن سریال مورد علاقه‌تان برطرف کند. بنابراین به‌ جای تماشای تلویزیون به سراغ کاری دیگر مانند بازی‌های کامپیوتری، دیدن دوستان، رفتن به فضای باز مانند پارک‌ها بروید.

۲. با مخاطبان دیگر سریال صحبت کنید

مسلما هر برنامه و سریالی مخاطبان متعددی دارد. می‌توانید پس از پایان سریال، وارد اینترنت شده و با مخاطبان دیگر صحبت کرده و نظرات‌تان را ردوبدل کنید. این روش، احساس تهی‌بودن و اندوه‌تان را برطرف می‌کند و حالتان بهتر می‌شود. حتی می‌توانید با برخی از هواداران سریال دوست شوید.

۳. نقد بنویسید

می‌توانید در صفحه مربوط به نظرات مخاطبان، درباره سریال محبوب‌تان که تمام شده است، نقد بنویسید. بدین‌ترتیب به جای اینکه مدام موضوع سریال را در سرتان بچرخانید، آن را با نوشتن از ذهن‌تان بیرون کنید.

۴. دوباره تماشا کنید

برای اینکه ذهن‌تان آرام شود، می‌توانید برخی از قسمت‌های سریال و فیلم محبوب‌تان را دوباره نگاه کنید. پس از مدتی از این کار خسته می‌شوید و دیگر تمایلی به مشاهده سریال نخواهید داشت.

۵. تماشای سریال را به دیگران توصیه کنید

به دیگران توضیح دهید چرا این سریال را دوست دارید و با صحبت کردن درباره سریال می‌توانید کمی از احساسات‌ منفی‌تان را از خود دور کنید.

۶. به موسیقی متن سریال گوش دهید

می‌توانید موسیقی متن سریال محبوب‌تان را از اینترنت دانلود کرده و آن را بارها و بارها گوش کنید تا دلتنگی‌تان کاملا برطرف شود.

۷. پایان سریال را پیش‌بینی کنید

وقتی پیش از تمام شدن سریال، پایان آن را پیش‌بینی کنید، احتمال ابتلا به سندروم افسردگی پس از تماشای سریال بسیار کم می‌شود.

با راهکارهای فوق به‌سرعت می‌توانید از این نوع افسردگی رها شوید. اما بهترین کار این است که هرگز غرق در فضای سریال محبوب‌تان نشوید تا این نوع سندروم به سراغ‌تان نیاید.

منابع:

becomingtia

wikihow

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه ریزی برای حل شدن مشکل دکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *