آمار مخاطبان فیلم کمدی «هتل» از «آدم برفی» پیشی گرفت و به‌زودی «اخراجی‌ها2» را هم پشت سر خواهد گذاشت | «هتل» سومین کمدی پرمخاطب سینمای ایران شد

آمار مخاطبان فیلم کمدی «هتل» از «آدم برفی» پیشی گرفت و به‌زودی «اخراجی‌ها2» را هم پشت سر خواهد گذاشت | «هتل» سومین کمدی پرمخاطب سینمای ایران شد

با رسیدن تعداد مخاطبان «هتل» به 4 میلیون و 500 هزار نفر، این فیلم عنوان سومین کمدی پرمخاطب سینمای ایران را از آن خود کرد. پیش‌تر این جایگاه در اختیار فیلم «آدم‌برفی» به کارگردانی داوود میرباقری بود اما با پیشی گرفتن مخاطبان هتل از «آدم برفی»،  این فیلم بعد از «فسیل» و «اخراجی‌ها2»، جایگاه سوم را در اختیار گرفته است.

به گزارش فیلم‌نیوز، این روزها فیلم «هتل» با جذب 4 میلیون و 500 هزار مخاطب رتبه 9 پرمخاطب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما را به نام خود ثبت کرده است و نکته مهم اینکه در میان کمدی‌های سینمای ایران جایگاه ویژه‌ای به دست آورده و فاصله چندانی با قرار گرفتن در رتبه دوم جدول پرمخاطب‌ترین کمدی‌ها ندارد.  

رتبه اول پرمخاطب‌ترین کمدی سینمای ایران درحال حاضر در اختیار فیلم «فسیل» به کارگردانی کریم امینی است. این فیلم در مدت زمان 9 ماه اکران، موفق شد پای حدود 7 میلیون مخاطب را به سینماها باز کند. «فسیل» کماکان روی پرده است و می‌فروشد و احتمالا میزان مخاطبانش بیشتر هم خواهد شد. این فیلم درحال حاضر 297 میلیارد فروش کرده است.

فیلم «هتل» با جذب 800 هزار مخاطب دیگر رکورد مخاطبان «اخراجی‌ها 2» را هم می‌شکند.

پس از «فسیل»، عنوان پرمخاطب‌ترین فیلم کمدی سینمای ایران در اختیار «اخراجی‌ها2» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی است. این فیلم در مدت زمان اکران موفق شد 5 میلیون و 300 مخاطب را به سینماها بیاورد و با احتساب قیمت بلیت هزارو 200 تا هزار و 500 تومانی سال 1388 فروشی حدود 8 میلیارد تومان به نام خودش بزند.

تا پیش از اینکه مخاطبان فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی به 4 میلیون و 500 هزار نفر برسند جایگاه سوم پرفروش‌ترین فیلم کمدی سینمای ایران در اختیار فیلم «آدم‌ برفی» به کارگردانی داوود میرباقری بود. این فیلم سال 1373 تولید شد اما تا سه سال اجازه اکران نداشت. نهایتا در سال 1376 روی پرده رفت و پای 4 میلیون و 400 هزار مخاطب را به سینماها باز کرد. این فیلم با متوسط قیمت بلیت سینماها که در آن سال 125 تومان بود 587 میلیون تومان فروش کرد.

حالا «هتل» یک قدم به قرار گرفتن در جایگاه دوم پرمخاطب‌ترین فیلم کمدی سینمای ایران نزدیک شده است. کافی است 800 هزار مخاطب دیگر برای تماشای این فیلم بلیت بخرند تا «اخراجی‌ها2» را هم پشت سر بگذارد. «هتل» پس از گذشت حدود 3 ماه از اکران، درحال حاضر به فروش 192 میلیارد تومانی دست پیدا کرده و به‌زودی 200 میلیاردی خواهد شد.

منبع خبر : www.filmnews.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

فرانک کلانتری | صادق کرده حالا بخشی هویت تاریخ سینمای ایران است که سال ۱۳۵۱ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *