حرف‌های بازیگر صاحب سبکی که ویدیوی مصاحبه‌اش این روزها حسابی وایرال شده است | سوسن تسلیمی : هنرمند باید مثل یک تاریخ نگار صادق باشد

حرف‌های بازیگر صاحب سبکی که ویدیوی مصاحبه‌اش این روزها حسابی وایرال شده است | سوسن تسلیمی : هنرمند باید مثل یک تاریخ نگار صادق باشد

سوسن تسلیمی، بازیگر مطرح سینمای ایران، اخیرا در مصاحبه‌ای به مهمترین تجربیاتش در انجام فعالیت‌های هنری اشاره کرده و گفته در تمام طول فعالیتش نه در ایران و نه سوئد، با وجود سختی‌های زیادی که از سر گذرانده، هیچ‌گاه زیر بار کاری که به او دیکته شده باشد نرفته و همیشه با خودش صادق بوده است. او از هنرمندان خواسته مثل یک تاریخ‌نگار در آثارشان صادق باشند.

به گزارش فیلم‌نیوز، سوسن تسلیمی، بازیگر مطرح فیلم‌های «چریکه تارا»، «مرگ یزدگرد»، «باشو غریبه کوچک» و «شاید وقتی دیگر»، سال 1366 به سوئد مهاجرت کرد و سال 2002 توانست جایزه شخصیت ممتاز فرهنگی هنری این کشور را به دست بیاورد.

تسلیمی در مصاحبه‌ای به مهمترین تجربه‌ای که در زندگی به دست آورده اشاره کرده و گفته: «من با خودم صادق و صمیمی‌ام. خودم را سانسور نمی‌کنم. هنرمند چشم و گوش وجدان بیدار جامعه است اگر من صادق نباشم و معنایی به هنرم ندهم چرا باید کار کنم؟»

او تاکید کرده: «من نه در ایران و نه سوئد زیر بار حرفی که بهم دیکته کنند نرفته‌ام.»

سوسن تسلیمی همراه با زنده‌یاد جمشید مشایخی در نمایی از فیلم«طلسم» ساخته داریوش فرهنگ.

تسلیمی به هنرمندان توصیه کرده و گفته : «اگر بازیگرید، کارگردانید یا هر هنر دیگری دارید در هنرتان راست باشید. فکر نکنید اگر کاری بکنید ممکن است برایتان بد شود. مطمئن باشید کار خوب در تاریخ می‌ماند. این روزها می‌گذرد.»

او هنرمند را صادق‌ترین تاریخ‌نگار معرفی کرده و توضیح داده: «هنرمند تاریخ نگار است. تاریخ را من نویسنده‌ و من فیلم‌ساز ثبت می‌کنیم. تاریخ را در کتاب‌های درسی نمی‌نویسند. آنها بیاید کتاب‌های تاریخی را سانسور کنند یا یک سلسله را از کتاب‌های تاریخ جدا کنند چه اهمیتی دارد؟ تاریخ را ما می‌نویسیم.»

تسلیمی درباره چگونگی تحمل سختی‌ها و رسیدن به این نقطه گفته است: «من روزهای سختی را گذرانده‌ام. از ظرفشویی در یک تئاتر شروع کردم تا امروز که در تئاتر بزرگ شهر صحنه بزرگی را کارگردانی می‌کنم. من می‌گویم برنده نهایی کسی است که با خودش صادق است.»

«شاید وقتی دیگر» به کارگردانی بهرام بیضایی آخرین فیلمی است که سوسن تسلیمی در ایران بازی کرد و بعد از آن برای همیشه به کشور سوئد مهاجرت کرد.

منبع خبر : www.filmnews.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

فرانک کلانتری | صادق کرده حالا بخشی هویت تاریخ سینمای ایران است که سال ۱۳۵۱ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *