دیدگاه‌ها برای نگاهی به حضور شهاب حسینی در سریال‌های خانگی از«شهرزاد» تا «گناه فرشته» | بازگشت شهاب با پرستو شاه کرمی

دیدگاه‌ها برای نگاهی به حضور شهاب حسینی در سریال‌های خانگی از«شهرزاد» تا «گناه فرشته» | بازگشت شهاب با پرستو شاه کرمی

با رونمایی از اولین تیزر سریال «گناه فرشته» به کارگردانی حامد عنقا، حالا دیگر به اطلاعاتی درباره نقش شهاب حسینی در این سریال پی برده‌ایم؛ حسینی بعد از دو سریال «شهرزاد» و «پوست شیر»، اینبار در قالب یک وکیل دادگستری، مقابل دوربین عنقا رفته تا برای اولین بار همکاری با او را تجربه کند. به بهانه رونمایی از این تیزر، مروری داریم بر نقش‌های شهاب حسینی درسریال‌های شبکه نمایش خانگی.

به گزارش فیلم‌نیوز، شهاب حسینی علاوه بر دو سریال «شهرزاد» و «پوست شیر»، در شبکه نمایش خانگی به عنوان مجری برنامه «هم‌رفیق» هم حضور پیدا کرد. با اینکه نقدهایی به شیوه اجرایش وارد بود اما نتیجه‌اش اثری پرمخاطب بود.

شهرزاد | کارگردان : حسن فتحی | در نقش : قباد

شهاب حسینی در نقش «قباد» در نمایی از سریال «شهرزاد» | عکس : امیر حسین شجاعی

مختصات نقش : قباد سریال «شهرزاد» در فصل یک به عنوان شخصیتی بی‌ریشه و بی‌هدف معرفی می‌شد؛ شخصی که همیشه گوش به فرمان بزرگ آقا بود و از خودش اختیاری نداشت. بخش مهمی از زندگی‌اش را در قماربازی و شرط‌بندی می‌گذراند. رابطه عاطفی با همسرش نداشت، مدام عصبی بود، او را تحقیر می‌کرد و کتک می‌زد. درواقع تا پیش از مواجهه با شهرزاد، شخصیتی منفور بود. اما با ورود شهرزاد به زندگی قباد، شخصیتش تغییر می‌کرد. از یک شخصیت منفور به یک فرد عاشق‌ تبدیل می‌شد که حاضر است برای برگرداندن محبوبش دست به هرکاری بزند. از اینجا به بعد قباد که شخصیتی لاابالی داشت ناگهان جای خودش را با فرهاد عاشق‌پیشه عوض می‌کرد. تلاشی که قباد برای به دست آورد شهرزاد کرد، هیچ ‌وقت فرهاد برای او انجام نداد. از طرف دیگر قباد هم یکی از دارودسته‌ی بزرگ آقا بود. ابتدا شخصیتی منفعل و گوش به فرمان داشت و بخشی از شکنجه‌ها و قتل‌هایی که بزرگ آقا دستورش را صادر می‌کرد به دست قباد انجام می‌شد. بعدها وقتی در جایگاه بزرگ آقا نشست خودش آن رویه را پیش برد و از قدرت خاندان دیوان‌سالار برای اثبات خودش استفاده کرد.

گریم : «شهرزاد» در دهه سی روایت می‌شد و قباد هم به دلیل اینکه یکی از اعضای خاندان دیوان سالار بود، همیشه مرتب و رسمی لباس می‌پوشید. اکثر مواقع او را با کت‌وشلوار و کراوات می‌دیدیم. صورتش به اصطلاح همیشه شش تیغ بود آرایش موهایش هم چهره او بیش از پبش به کاراکترش نزدیک کرده بود.

بازیگر مقابل : قباد یکی از اضلاع عشق مثلثی سریال «شهرزاد» بود. بیشترین بازی احساسی را مقابل شهرزاد داشت و در نهایت به خاطر عشق او به نابودی می‌رسید به همین دلیل هم بیشترین بازی را با ترانه علیدوستی داشت. با این حال به عنوان زیر دست بزرگ‌آقا و همچنین همسر شیرین، در فصل اول مقابل علی نصیریان و پری‌ناز ایزدیار هم بازی می‌کرد.

میزان موفقیت : شهاب حسینی با کاراکتر قباد مسیر حرکت دقیق یک مرد عیاش و خوشگذران به یک مرد عاشق و سپس مردی شکست خورده و عصیانگر را به درستی روایت کرد. درست است که در جایگاه بزرگ آقا نشست و دستور قتل‌های زیادی را صادر کرد اما به خاطر تبحر در نمایش عاشق‌پیشگی، نهایتا به چهره محبوب سریال تبدیل شد. جذابیت قباد و احساساتش نسبت به شهرزاد به حدی بالا رفت که وقتی در قسمت پایانی گلوله خورد، طرفدارانش درفضای مجازی به شدت معترض شدند و از پایان تلخ سریال گلایه کردند.

پوست شیر | کارگردان : جمشید محمودی | در نقش : محب مشکات

دیدگاه‌ها برای نگاهی به حضور شهاب حسینی در سریال‌های خانگی از«شهرزاد» تا «گناه فرشته» | بازگشت شهاب با پرستو شاه کرمی | پایگاه خبری لوقمه | Lughme
شهاب حسینی در نقش محب مشکات در نمایی از سریال «پوست شیر» | عکس : فتاح ذی‌نوری

مختصات نقش : محب پلیسی تنها و مغموم بود که به خاطر رسیدگی به پرونده یک قاتل زنجیره‌ای دخترش را از دست داده و هنوز نتوانسته بود به زندگی معمولی‌اش بازگردد. محب از زندگی، خدا و شغلی که داشت، خشمی عمیق به دل گرفته و نمی‌توانست دنیا را بدون حضور دخترش تحمل کند تا اینکه پرونده نعیم باعث شد بار دیگر برای انتقام خون یک دختر به میدان برگردد. شهاب حسینی با تصویر کلیشه‌ای که همیشه از پلیس در ذهن داشتیم متفاوت عمل کرد و به خوبی توانست این سرگشتگی و خشم و عصیان را در قالب شخصیت محب به نمایش بگذارد. او مدام خشمگین و عصبی می‌شد، پرخاش می‌کرد و رفتار خشونت‌بار بروز می‌داد اما نهایتا تمام مدت پشت نعیم ایستاده بود و از او دفاع می‌کرد.

گریم : شهاب حسینی در جایگاه یک پلیس، با گریم متفاوتی به میدان آمد. لباس‌های معمولی می‌پوشید و کاپشن می‌پوشید، عینک آفتابی می‌زد و ته‌ریش داشت. از یک جایی به بعد به خاطر خرد شدن شیشه ماشین توی صورتش، زخم‌وزیلی بود و این زخم‌ها تا پایان روی صورتش ماند.

بازیگر مقابل : نکته قابل توجه درباره محب، همراهی‌‌اش با نعیم بود؛ انگار با قتل ساحل یک بار دیگر دختر خودش را از دست داده و به همین دلیل احساساتش به دل می‌نشست. ابتدا با نعیم مخالفت می‌کرد اما رفته رفته وارد تیم او شد و با اینکه به عنوان پلیس نمی‌توانست رفتارش را تایید کند اما به او حق می‌داد. بازی شهاب حسینی کنار هادی حجازی‌فر، یکی از اتفاق‌های مهم سریال بود. آنها به‌درستی رفتار هم را تکمیل می‌کردند و کنار هم کل منسجمی را تشکیل داده بودند. حسینی در چند قسمت پایانی، بازی درخشانی هم مقابل مجتبی پیرزاده داشت.

میزان موفقیت : شهاب حسینی اواسط دهه نود با بازی در نقش «قباد» سریال «شهرزاد» در اوج موفقیت قرار گرفت. همان دوره بود که با نقش «عماد» فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی، جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن را گرفت و باردیگر در اوج شهرت ایستاد. با این‌حال بعد از این دو موفقیت بزرگ، با وجود حضور در فیلم‌های مختلف، در این سال‌ها هیچ‌گاه نتوانست مجددا خودش را احیا کند و اثری درخور توجه به جا بگذارد. تا اینکه با نقش «محب مشکات» سریال «پوست شیر» بار دیگر بازی‌اش به چشم آمد و توانست به عنوان یکی از مهمترین بازیگران سریال، قدرتمند وارد عمل شود. او با نقش یک پلیس متفاوت، به قدری مورد توجه قرار گرفت که در نظرسنجی فیلم‌نیوز برای انتخاب بهترین کاراکتر این سریال، بالاترین رای را به دست آورد.

گناه فرشته | کارگردان : حامد عنقا |  در نقش : حامد تهرانی

دیدگاه‌ها برای نگاهی به حضور شهاب حسینی در سریال‌های خانگی از«شهرزاد» تا «گناه فرشته» | بازگشت شهاب با پرستو شاه کرمی | پایگاه خبری لوقمه | Lughme
شهاب حسینی در نقش حامد تهرانی در نمایی از سریال «گناه فرشته» | عکس : آرش شاه محمدی

مختصات نقش : «گناه فرشته» اولین همکاری شهاب حسینی با حامد عنقاست که هنوز منتشر نشده و هنوز نمی‌توانیم دقیق درباره ابعاد مختلف آن صحبت کنیم. با توجه به اینکه روز گذشته تیزر این سریال منتشر شده، براساس اطلاعات آن می‌دانیم وکیلی به اسم حامد تهرانی است که از قضا بسیار هم در کارش جدی است. پرونده‌ای را پذیرفته که درباره یک قتل است و به نظر می‌رسد به نجات یک دختر ارتباط داشته باشد. یک سر ماجرا به همسر وکیلش برمی‌گردد و برای اینکه بتواند درست دفاع کند مجبور است مقابل همسرش بایستد. ازاین جهت با چالش زیادی روبه‌روست. این اولین بار است که شهاب حسینی را در نقش یک وکیل می‌بینیم. او پیشتر در نقش یک دیوان‌سالار و یک پلیس در شبکه نمایش خانگی فعالیت کرده بود و حالا در جایگاهی متفاوت به میدان آمده است.

گریم : حسینی برای این نقش ریش پروفسوری گذاشته که برخلاف موهای مشکی‌اش، جوگندمی است و حکایت از میانسالی‌اش دارد. این گریم موجب شده تا سن کاراکتری که بازی می‌کند با سن واقعی‌اش بیش از بیش نزدیک باشد.او را در لباس معمول وکیل‌ها می‌بینیم و کیفش را هم به همان شیوه در دست می‌گیرد.

بازیگر مقابل : هنوز دقیق نمی‌دانیم بازیگری که بیشترین نقش را مقابل شهاب حسینی دارد کیست اما به طور کلی با توجه به آنچه در تیزر دیده‌ایم و در خبرها آمده، با لادن مستوفی، مهدی سلطانی، پردیس پورعابدینی، دیبا زاهدی و نفس بازغی هم‌بازی است.

سریال «گناه فرشته» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا، روز جمعه اول دی به طور اختصاصی از پلتفرم فیلیمو منتشر می‌شود.

منبع خبر : www.filmnews.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

فرانک کلانتری | صادق کرده حالا بخشی هویت تاریخ سینمای ایران است که سال ۱۳۵۱ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *