ما باید وارد حوزه اقتصاد شویم و به دیده شدن تولیدات سینمای ایران فکر کنیم

ما باید وارد حوزه اقتصاد شویم و به دیده شدن تولیدات سینمای ایران فکر کنیم


سینماپرس: میلیوشا آیتوگانووا مدیر جشنواره بین‌المللی سینمایی کازان که داور و مهمان هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» بود، روز گذشته (۴دی‌ماه) با محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش سینماپرس، در این دیدار محمد حمیدی مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی و دبیر هفدهمین جشنواره سینماحقیقت، گزارشی از جشنواره امسال، نمایش آثار مستند و حضور خانم آیتوگانووا ارائه کرد.
حمیدی مقدم گفت: جشنواره بین‌المللی سینمای مسلمان کازان، همواره به سینمای داستانی و مستند ایران توجه داشته و در سفری که من به این جشنواره داشته‌ام، تفاهم‌نامه همکاری بین دو جشنواره امضا شد. جشنواره کازان، با توجه و تمرکز بر داشته‌های فرهنگی و عناصر مشترک فرهنگی کشورهای مسلمان، همگرایی میان کشورهای اسلامی را بیشتر می‌کند.
وی ادامه داد: خانم آیتوگانووا برای نگهداری این جشنواره تلاش کرده و به گسترش صلح و دوستی و معنویت و اخلاق باور دارد. آنچه شالوده سینمای ایران است، معنویت و اخلاق است و این فصل مشترک ما با جشنواره کازان است.
حمیدی مقدم گفت: ما علاقه‌مند به همکاری‌های بیشتر با جشنواره کازان هستیم، این فرصت و تمایل وجود دارد و امیدوارم فرصت تولید مشترک با تاتارستان نیز ایجاد شود.
میلیوشا آیتوگانوا هم با ابراز خرسندی از حضور در جشنواره «سینماحقیقت» گفت: تلاش زیادی می‌شود که نام مسلمان از جشنواره کازان حذف شود، اما به نظر من کشورهای اسلامی پیشینه، تاریخ، باورها و سنت‌هایی دارند که باید منتشر و ترویج شود. سینما یکی از راههای گسترش این مفاهیم اخلاقی و معنوی است.
محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اهمیت جشنواره بین‌المللی سینمای مسلمان کازان گفت: من به عنوان تهیه‌کننده، سالها این جشنواره و جشنواره منبر طلایی را دنبال کرده‌ام. آنچه خانم آیتوگانووا در تاتارستان انجام می‌دهد یک حرکت فرهنگی است، ترویج معنویت و اخلاق در جهان امروز آن‌هم در قالب سینما که تریبون‌های فراوانی دارد، شایسته تقدیر است.
رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: توجه دولت ایران در این دوره در حوزه فرهنگ و هنر، گسترش مخاطبان، توجه به بازارهای منطقه، کشورهای اسلامی و همسو است. جشنواره فیلم کازان می‌تواند نقطه مشترکی برای همکاری ما و شما باشد. توجه این جشنواره به سینمای ایران نیز جای تقدیر دارد.
خزاعی ضمن تقدیر از خانم آیتوگانووا برای حضور در سینماحقیقت، افزود: علاقه و وظیفه ما حمایت از سینمای کشورهای مسلمان، حرکت‌های فرهنگی و جشنواره‌هایی با اهداف دینی و معنوی است. ما باید وارد حوزه اقتصاد شویم و به دیده شدن تولیدات سینمای ایران فکر کنیم. همکاری ما با جشنواره فیلم مسکو در یکی دو سال اخیر، نتایج مثبتی داشته و امیدواریم این ارتباط با جشنواره فیلم کازان هم استمرار داشته باشد.
گفتنی است در این نشست توافق شد تا سال آینده در جشنواره کازان، بخش ویژه‌ای به سینمای ایران اختصاص داده شود و در کنار آن هفته فیلم و جلسه‌های نقد و بررسی درباره آثار کوتاه و مستند ایران نیز برگزار شود.

منبع خبر : www.cinemapress.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

فرانک کلانتری | صادق کرده حالا بخشی هویت تاریخ سینمای ایران است که سال ۱۳۵۱ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *