همایون خواجه نوری

همایون خواجه نوری درگذشت

با تأسف و تأثر فراوان، شب گذشته، همایون خواجه نوری ، نوازنده گیتار بیس ایرانی درگذشت. آقای خواجه‌نوری چند هفته پیش در گرفتگی یک حادثه رانندگی، مصدومیت جدی را به دنبال داشت و پس از مدتی در بیمارستان درگذشت.

او در سن 77 سالگی از دنیا رفت. همایون خواجه‌نوری، که چند هفته پیش در یک تصادف رانندگی دچار صدمات جدی در ناحیه گردن و ستون فقرات شد و روز گذشته درگذشت. او به علت این مصدومیت شدید در بیمارستان به سر می‌برد.

همایون خواجه نوری درگذشت

خواجه‌نوری فقید، به عنوان یکی از نخستین نوازندگان حرفه‌ای گیتار بیس در ایران در خاطره مانده است. او از اواخر دهه چهل تا سال 57، در بسیاری از آثار موسیقی پاپ نقش‌آفرینی کرده است. «همایون خواجه‌نوری» به عنوان استاد آموزشگاه موسیقی، نهادی مهم در تربیت نوازندگان حرفه‌ای مانند «فریدون فروغی» و «لیلا افشار» را از جمله شاگردان خود داشته است. تلاش و استعداد این هنرمندان برخلاف زمانی که تحت آموزش خواجه‌نوری بودند، به عنوان نمونه‌هایی از موفقیت و تأثیرگذاری این استاد بر دستاوردهای موسیقی خودشان درخشان است.
همایون خواجه نوری
این هنرمند، سابقه همکاری با آهنگسازانی چون «محمد حیدری»، «واروژان»، «بابک بیات»، «انوشیروان روحانی»، «فرید زلاند» و «برادران چشم آذر» را داشته است. پس از انقلاب، او به حرفه عروسک‌سازی مشغول شد.

منبع خبر : figar.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

پیشنهاد آخرهفته فیلم‌نیوز در بخش«کاناپه» | امروز روی کاناپه فیلم «صادق کرده» ساخته ناصر تقوایی را ببنید | انتقام

فرانک کلانتری | صادق کرده حالا بخشی هویت تاریخ سینمای ایران است که سال ۱۳۵۱ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *