از فرصت یکماهه برای افتتاح پایانه شرق تا وضعیت حساب سازمان پایانه‌های شهر تهران

از فرصت یکماهه برای افتتاح پایانه شرق تا وضعیت حساب سازمان پایانه‌های شهر تهراناعضای شورای شهر تهران گزارش حسابرسی سازمان پایانه های شهر تهران را برای سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را تصویب کردند.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا، بررسی گزارش حسابرس سازمان پایانه ها برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را روی میز بررسی خود قرار دادند و ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی این گزارش با بیان اینکه بر اساس قوانین و مصوبات شورا، شهرداری بدون مجوز شورا اجازه بازگشایی حساب ندارد، اظهار کرد: حسابی در بانک شهر باز کرده و باعث مغایرت ۲۴۰ میلیارد ریالی در حساب های این سازمان شده که خلاف قانون و مقررات است که البته دلایل آن مطرح و اعلام شد که امکان بازگشایی حساب به نام سازمان وجود نداشته است.
مهدی اقراریان نیز با بیان اینکه نباید به سادگی از این اقدام بگذریم، چرا که یک حساب خارج از ضوابط باز شده و منتج به ایجاد مغایرت می شود، گفت: بنده پیش از این نیز اعلام کرده‌ام و چه برخی خوششان بیاید چه خیر؛ دخالت برخی افراد در سازمان ها بالاست که یکی از این سازمان ها،  سازمان پایانه ها است و چه اتفاقی در سازمان پایانه ها می افتد که قراردادها در سامانه شفافیت ثبت نمی شود؟ وقتی به موضوع مبارزه با فساد می پردازیم، یکی از اصول شفافیت است و از شهرداری تهران می خواهیم از شفافیت نترسند و نگران آن نباشد و مطابق قانون قراردادها را اطلاع رسانی کنند. مردم تهران ناظر بر اعمال ما هستند و ما باید قاضی عملکرد خود را مردم بدانیم.
در ادامه قائمی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران نیز با تأکید بر اینکه ۹ ماه به سازمان پایانه ها فرصت داده شد که پایانه شرق را افتتاح کند، گفت: دوستان با اطمینان خاطر گفتند که ۹ ماهه طرح به نتیجه می رسد اما در بازدیدها چنین چیزی را ندیدیم. یک ماه از این فرصت باقی مانده و هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است.
احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورا ضمن قرائت تکالیف سازمان، تأکید کرد: سازمان موظف به رعایت بندهای اساسنامه است و باید وضعیت مالیاتی را تعیین تکلیف کند و همچنین سازمان مکلف به پیگیری حساب های بانکی از طریق مراجع قضایی است و باید گزارش ارقام مسدودی را به کمیسیون برنامه و بودجه شورا ارائه دهد و سازمان باید گزارش جامعی از پیگیری ها برای پایانه های شرق قدیم و جدید و غرب را ارائه دهد و همچنین سازمان باید نسبت به ایجاد واحد حسابداری داخلی اقدام کند.
در ادامه بابایی رئیس کمیته ایمنی شورا با بیان اینکه گزارش حسابرسی سال ۱۴۰۰ این سازمان مطلوب و سال ۱۴۰۱ مشروط است، یادآور شد: متأسفانه شاهد پسرفت در این زمینه بودیم. خواهش من این است که یکی از بندهایی که اضافه می شود، شناسایی متخلفان و معرفی آنها به مراجع قضایی باشد؛ چراکه در غیر این صورت بنده به گزارش حسابرسی رأی نخواهم داد.
به گزارش ایسنا، پوریا علیمردانی مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه کارگاه پایانه شرق فعال است و با سرعت پیش می رود، گفت: با شرکت شهروند، مشکلات را حل کرده ایم و نقدینگی تأمین شده است و در خصوص حساب بازگشایی شده در بانک شهر باید بگویم که حساب جدیدی باز نشده و با توجه به اخطاریه ها در رابطه با مسدود شدن حساب بانک، حسابی برای جلوگیری از قفل شدن مبادلات سازمان پیش بینی شده که مورد نقد حسابرس قرار گرفته است. این حساب واسط در شهرداری پیش از این نیز در نظر گرفته شده بود. حسابی با امضای بنده به عنوان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باز نشده است.
وی  با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ در نامه نگاری با خزانه، مسائل کاملاً برطرف شده و در حال حاضر هیچ حساب واسطی وجود ندارد، تأکید کرد: حساب سازمان در حال حاضر متمرکز است و تمام حساب های واسط بسته شده و هیچ حساب واسطی در حال حاضر نداریم و تمام قراردادهای سازمان در یک سال اخیر در سامانه شفافیت ثبت شده و اعضا می توانند آن را مشاهده کنند و اشکالی که وجود دارد این است که متن به طور کامل قید نشده و می توانم شخصاً متن قراردادها را ثبت کنم. به جز قرارداد هنگفت پایانه شرق جدید قراردادهای دیگر به صورت مزایده ای است و در سامانه شفافیت به ثبت رسیده است و ما حتی در زمینه پولشویی نماینده خود را به شهرداری معرفی کرده ایم.
به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران به  گزارش حسابرسی رسمی شورای شهر که حسابرسی از سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران را برای سال ۱۴۰۰ مطلوب و حسابرسی برای سال ۱۴۰۱ را به صورت مشروط اعلام کرده بودند با حداکثر آرا تصویب کردند.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *