اصفهان دیگر تاب و توانی برای مازوت سوزی ندارد/تسریع جابه جایی نیروگاه منتظری

اصفهان دیگر تاب و توانی برای مازوت سوزی ندارد/تسریع جابه جایی نیروگاه منتظری

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، سیدرضا مرتضوی – امروز- در حاشیه بازدید از نیروگاه شهید محمد منتظری، اظهار کرده است که مدیریت استان اصفهان اجازه اینکه در مجموعه نیروگاه شهید منتظری مازوت سوزانده شود را نمی‌دهد.

سال گذشته نیز مسئولان استان اصفهان همین نوع مطالب را عنوان کردند اما در اوج روزهای آلوده زمستان متاسفانه شاهد اجبار پایتخت به مازوت سوزی در استان اصفهان شدیم که نشان می دهد مدیریت جدی تری برای جلوگیری از این نوع امور که استان پهناور اصفهان را به دلیل از میان رفتن شاخص های رفاهی در معرض خطر جدی مهاجرت قرار داده است، اعمال شود و در این تلاش برای دادن اختیارات ویژه به استانداری اصفهان ضرورتی تام دارد.

در این ارتباط استاندار اصفهان اظهار کرد: دلیل حضور من در مجموعه نیروگاه شهید منتظری، مباحث آلودگی هوای استان اصفهان است و امیدواریم بتوانیم پلمبی که روی مشعل‌های مازوت سوز نیروگاه زده شده را تا پایان حفظ کنیم، مدیریت استان اصفهان اجازه اینکه در مجموعه نیروگاه شهید منتظری مازوت سوزانده شود را نمی‌دهد.

وی تاکید کرد: با همه مدیریت و سیاست‌گذاری‌های انجام شده در شرایطی هستیم که از چهارشنبه هفته گذشته تا به امروز (به غیر از شنبه هفته جاری) واحدهای آموزشی اصفهان با تعطیلی مواجه شدند و اگر مقدور بود باید سایر دستگاه‌های اجرایی استان نیز تعطیل می‌شدند.

مرتضوی ضمن اشاره به اینکه برخی مرزهای آلودگی هوا در اصفهان شکسته شده است، عنوان کرد: اصفهان باتوجه به شرایط جغرافیایی و توپوگرافی خاصی که دارد در موقعیتی قرار گرفته که بایستی ملاحظات خاصی در حوزه محیط زیست این استان اتخاذ شود.

حفظ سلامتی مردم یکی از مطالبات همیشگی مدیریت استان

وی ضمن تأکید بر اینکه حفظ سلامتی مردم یکی از مطالبات همیشگی مدیریت استان است، گفت: بهبود فرآیند و فعالیت نیروگاه شهید منتظری یکی از مطالبات استان از این مجموعه است؛ مجموعه نیز آمادگی جابه جایی نیروگاه دارد و در این خصوص مطالعات و طرح‌هایی نیز انجام شده است.

استاندار اصفهان ادامه داد: از این رو هر دو رویکرد، بهبود فرآیند نیروگاه و جابه‌جایی مکانی نیروگاه باید در دستور کار قرار گیرد و برای آن طرح و برنامه عملیاتی و کارشناسی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تا مدت زمانی که نیروگاه جدید تأسیس می‌شود نباید تراز تأمین انرژی منفی شود، افزود: تأسیس نیروگاه در دو دولت گذشته متوقف شده بود و خسارت‌هایی که امروز با آن مواجه هستیم به دلیل سیاست غلط گذشته است.

استاندار اصفهان بیان کرد: برای جبران این مهم تأسیس نیروگاه‌های خورشیدی با جدیت در استان دنبال می‌شود تا تراز تولید انرژی در اصفهان مثبت شود.

مرتضوی اضافه کرد: کمیته‌ای با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تشکیل و با حضور ذی نفعان در مورد جابه‌جایی و بهبود فرآیندهای های نیروگاه طرح و برنامه عملیاتی و کارشناسی شده ارائه شود.

وضعیت خاص اصفهان در سطح ملی تبیین شود

وی ضمن اشاره به آلودگی هوای اصفهان، گفت: در هفته‌های گذشته و روزهای اخیر مکالمات جدی با دبیر شورای عالی امنیت ملی، ریاست جمهوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور داشتم؛ باید تلاش کنیم این وضعیت خاص استان اصفهان را به درستی در سطح ملی تبیین کنیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان تاب اینکه بار دیگر مشعل‌های مازوت در آن سوخته شود را ندارد، گفت: در این راستا انتظار می‌رود نمایندگان و مدیران استان نیز همراهی کنند و تصویر صحیحی از میزان و تأثیرات منفی آلودگی هوای اصفهان به سطح ملی منعکس کنند.

مرتضوی تأکید کرد: البته اگر فرآیندی برای نیروگاه تعریف می‌کنیم باید پشتیبانی لازم را نیز داشته باشیم از این رو تسهیلات مورد نیاز نیروگاه برای جابه‌جایی و بهبود فرآیند نیز دنبال می‌شود و مطالبات نیروگاه شهید محمد منتظری از وزارت نیرو نیز باید پیگیری شود.

۴۶

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

بهترین روغن برای پخت و پز کدام است؟

به گزارش لوقمه؛در آشپزی خانگی ما سردرگمی زیادی در رابطه با انتخاب روغن داریم. بعضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *