با قدم زدن از مرگ زودهنگام پیشگیری کنید

با قدم زدن از مرگ زودهنگام پیشگیری کنیدایسنا/خراسان رضوی این باور رایج که افراد باید روزانه ۱۰ هزار گام برای سلامتی مطلوب بردارند را تحقیق بین‌المللی جدید دانشگاه گرانادا اسپانیا تغییر داده است.

به نقل از ارث، این تحقیق نه تنها تعداد ایده‌آل گام‌های روزانه را که افراد باید هدف قرار دهند برجسته می‌کند، بلکه بر مزایای سلامتی سرعت پیاده‌روی نیز تاکید می‌کند.
ایده حمایت از ۱۰ هزار گام روزانه که حدود دهه ۱۹۶۰ در ژاپن به وجود آمد، به‌طور گسترده پذیرفته شد اما فاقد پشتوانه علمی بود. تحقیق کنونی به این نکته اشاره می‌کند که کلید کاهش خطر مرگ زودرس به‌طور قابل توجهی در پیاده‌روی تقریباً ۷۰۰۰ قدم روزانه نهفته است.
با توجه به متوسط قدم زدن انسان، این مورد به تقریبا ۶.۴ کیلومتر در روز می‌رسد. این تحقیق همچنین مشخص می‌کند که سرعت پیاده‌روی فواید سلامتی به دست آمده را تقویت می‌کند.
فرانسیسکو بی اورتگا، نویسنده اصلی این مقاله اظهار کرد که ما نشان داده‌ایم که همیشه تعداد گام‌های بیشتر بهتر است. رسیدن به ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ قدم روزانه به‌عنوان یک هدف عملی سلامتی برای همه است.
بر اساس یافته‌ها، حتی اهداف افزایشی مانند ۵۰۰ گام روزانه اضافی نیز می‌تواند باعث بهبود سلامت شود. نتایج نشان می‌دهد که سرعت راه رفتن یک فرد نقش مهمی دارد؛ راه رفتن سریع‌تر، صرف‌نظر از کل گام‌های روزانه، با خطر مرگ‌ومیر کمتر مرتبط است.
به‌طور خلاصه، این نتایج به‌عنوان، چراغ راهنما عمل می‌کند و افراد را به سمت اهداف سلامتی قابل دستیابی از طریق پیاده‌روی هدایت می‌کند.
این تحقیق با ایجاد هدف در دسترس‌تر و شناخت نقش سرعت پیاده‌روی، راه را برای افزایش راهبردهای سلامت عمومی هموار می‌کند و جوامع را تشویق می‌کند تا به معنای واقعی کلمه برای سلامتی خود گام بردارند.
نتایج کلی این تحقیق در مجله American College of Cardiology منتشر شد.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

به گزارش خبرگزاری لوقمه؛ رئال مادرید در بازی هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *