جدال صدرنشینی نماینده بسکتبال ایران در آسیا

جدال صدرنشینی نماینده بسکتبال ایران در آسیا


تیم شهرداری گرگان در جدالی سخت برای صدرنشینی در گروه A سوپر لیگ غرب آسیا، به مصاف الاتحاد اهلی سوریه می‌رود.

به گزارش ایسنا، هفته دوم رقابت‌های سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا، از فردا (چهارشنبه – ۸ آذر ۱۴۰۲) با برگزاری دو دیدار آغاز می‌شود که شهرداری گرگان، تنها نماینده ایران در این مسابقات از ساعت ۲۰ در سالن آزادی میزبان تیم الاتحاد اهلی سوریه خواهد بود.

* جنگ برای صدرنشینی در گروه

هر دو تیم موفق شده‌اند بازی‌های اول خود در گروه A لیگ منطقه‌ای غرب آسیا را با پیروزی پشت سر بگذارند؛ اکنون این دیدار برای هر یک از آن‌ها اهمیت زیادی دارد چرا که با برد در این مسابقه صدرنشین گروه خواهند شد. 
شهرداری گرگان در بازی نخست خود با نتیجه ۸۶-۷۴ میزبان قدرتمند خود تیم ساجس لبنان را برد و تیم الاتحاد اهلی سوریه هم در خانه با نتیجه ۷۹-۷۲ حریف قدرتمند خود النفت عراق را شکست داده است.

* برتری نماینده سوریه در آمار پرتاب‌های موفق

طبق آمار ثبت شده برای دو تیم در بازی اول، درصد موفقیت دو تیم در پرتاب‌های دو امتیازی، سه امتیازی و پرتاب‌های آزاد، برتری نسبی نماینده سوریه مقابل نماینده ایران را نشان می‌دهد. 
تیم الاتحاد در پرتاب‌های دو امتیازی ۴۵.۲ درصد، در پرتاب‌های سه امتیازی ۵۰ درصد و در پرتاب‌های آزاد ۵۷.۱ درصد موفق بوده است. در سمت مقابل اما شهرداری گرگان در پرتاب‌های دو امتیازی ۴۷.۱ درصد، در پرتاب‌های سه امتیازی ۳۴.۶ درصد و در پرتاب‌های آزاد ۶۴.۷ درصد موفق بوده است.
به این ترتیب در مجموع درصد موفقیت اقدام‌های دو تیم برای کسب امتیاز، تیم الاتحاد اهلی ۴۷ درصد موفق بوده و شهرداری گرگان آمار ۴۳ درصدی را به ثبت رسانده تا در این فاکتور، عملکرد نسبتا بدتری داشته باشد.
جدال صدرنشینی نماینده بسکتبال ایران در آسیا

* برتری شاگردان هاشمی در اکثر فاکتورها

شهرداری گرگان در بازی با ساجس لبنان ۴۶ ریباند (۲۶ ریباند دفاع و ۲۰ ریباند حمله) به ثبت رساند و تیم الاتحاد اهلی سوریه هم در بازی با النفت عراق، ۴۵ ریباند (۳۰ ریباند دفاع و ۱۵ ریباند حمله) را داشته است.
شهرداری گرگان در استفاده از اشتباهات حریف، ضد حملات، موج دوم حملات و کسب امتیاز از منطقه رنگی نیز نسبت به حریف خود برتری دارد. تنها برتری الاتحاد، برتری در فاکتور کسب امتیاز از پرتاب‌های پیرامونی است.

* تاثیرگذارترین بازیکنان دو تیم 

«ویلیام جاونتا برون» سنتر آمریکایی (۲۰۸ سانتی‌متری و ۲۶ ساله) تیم الاتحاد اهلی سوریه، تاثیرگذارترین بازیکن این تیم در دیدار مقابل النفت عراق بود که با کسب ۱۷ امتیاز، ۱۷ ریباند، ۲ پاس گل و یک بلاک، تاثیرگذاری ۳۰ را در ترکیب نماینده سوریه داشت و بهترین بازیکن زمین شد.
ارسلان کاظمی فوروارد قدرتی (۲۰۱ سانتی‌متری و ۳۳ ساله) تیم شهرداری گرگان، تاثیرگذارترین بازیکن این تیم در دیدار مقابل ساجس لبنان بود که با کسب ۸ امتیاز، ۱۸ ریباند، ۴ پاس گل، ۲ توپ ربایی و یک بلاک، تاثیرگذاری ۲۸ را در ترکیب نماینده ایران داشت و بهترین بازیکن زمین شد.

جدال صدرنشینی نماینده بسکتبال ایران در آسیا
ویلیام جاونتا برون

نکته قابل توجه درباره این دو ستاره این است که تا پایان هفته نخست، «ویلیام جاونتا برون» با تاثیرگذاری ۳۰، تاثیرگذارترین بازیکن این لیگ بوده و ارسلان کاظمی هم از این حیث با تاثیرگذاری ۲۸، در رتبه دوم قرار دارد.
در بحث ریباندرترین بازیکن این لیگ تا پایان هفته نخست، ارسلان کاظمی از شهرداری گرگان با ثبت ۱۸ ریباند جایگاه نخست را در اختیار دارد و «ویلیام جاونتا برون» از تیم الاتحاد اهلی سوریه نیز با ۱۷ ریباند، در رتبه دوم قرار گرفته است.

جدال صدرنشینی نماینده بسکتبال ایران در آسیا
ارسلان کاظمی

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

به گزارش خبرگزاری لوقمه؛ رئال مادرید در بازی هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *