معرفی تیم رویایی نیم‌فصل نخست لیگ برتر والیبال

معرفی تیم رویایی نیم‌فصل نخست لیگ برتر والیبالبهترین بازیکنان دور رفت لیگ برتر والیبال ایران در سال ۱۴۰۲ معرفی شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون والیبال، لیگ برتر والیبال مردان باشگاه‌های ایران از مهر سال ۱۴۰۲ آغاز شد و دپارتمان ارتباطات فدراسیون والیبال با توجه به درخواست علاقمندان والیبال مبنی بر انتشار آمار و اطلاعات هر مسابقه و همچنین ارائه جدول بهترین بازیکنان، برای نخستین مرتبه با همکاری تیمی متشکل از آنالیزورهای تیم‌های لیگ برتر و جمع‌بندی آنها، تمامی آمار و اطلاعات مربوط به مسابقات را جمع‌آوری کرده و یک روز پس از اتمام رقابت‌های هر هفته برای اطلاع علاقمندان و بهره‌برداری رسانه‌ها روی سایت فدراسیون منتشر می‌کند.
بر اساس آمار و اطلاعات به‌دست‌آمده تا پایان دور رفت لیگ برتر والیبال مردان باشگاه‌های ایران در سال ۱۴۰۲، امیرحسین صداقت (امتیازآورترین بازیکن نیم‌فصل و بهترین قطر پاسور)، محمدطاهر وادی (بهترین پاسور)، آرمان صالحی (بهترین لیبرو)، سیدمحمد موسوی (بهترین مدافع میانی)، پوریا حسین‌خانزاده (بهترین دریافت‌کننده قدرتی)، آرمین قلیچ‌نیازی (بهترین مدافع میانی) و عثمان فریاد (بهترین دریافت‌کننده قدرتی) به عنوان تیم رویایی مسابقات لیگ برتر در پایان دور رفت این رقابت‌ها معرفی شدند.
امیرحسین صداقت، بازیکن پاس گرگان، با ۳۷ امتیاز مستقیم سرویس، ۵۱ درصد موفقیت در حمله، ۲۰ دفاع مستقیم و کسب میانگین پنج و سه امتیاز در هر ست علاوه بر کسب عنوان بهترین قطر پاسور، امتیازآورترین بازیکن نیم‌فصل لیگ برتر معرفی شد.
محمدطاهر وادی، بازیکن فولاد سیرجان ایرانیان، در دور رفت مسابقات والیبال باشگاه‌های مردان ایران با ۶۰ درصد پاس منجر به امتیاز، ۴۰ درصد کارایی سرویس، ۱۷ دفاع مستقیم و ۶۳ توپ‌گیری موفق، عنوان بهترین پاسور نیم‌فصل لیگ برتر را از آن خود کرد.
سیدمحمد موسوی دیگر بازیکن فولاد سیرجان ایرانیان، با ۶۱ درصد موفقیت در حمله و ۵۱ دفاع مستقیم عنوان بهترین مدافع میانی این رقابت‌ها را از آن خود کرد. آرمین قلیچ‌نیازی، دفاع وسط باشگاه هورسان رامسر، هم با ۵۷ درصد موفقیت در حمله و ۴۰ دفاع مستقیم دیگر بازیکن ارزشمند پست مدافع میانی است.
اما در پست بهترین دریافت‌کننده قدرتی، پوریا حسین‌خانزاده، بازیکن فولاد سیرجان ایرانیان، با ۱۷ امتیاز مستقیم سرویس، ۵۵ درصد موفقیت در حمله، ۵۲ درصد موفقیت در دریافت و کسب میانگین چهار و نیم امتیاز در هر ست و عثمان فریاد، بازیکن هورسان رامسر، هم با هفت امتیاز مستقیم سرویس، ۴۷ درصد موفقیت در حمله، ۶۰ درصد موفقیت در دریافت و کسب میانگین سه و ۹ امتیاز در هر ست بیشترین امتیازات را به خود اختصاص داده و در تیم رویایی جای گرفتند.
آرمان صالحی، بازیکن شهرداری ارومیه، با ۶۹ درصد موفقیت در دریافت اول و ۸۱ توپ‌گیری موفق به عنوان بهترین لیبروی نیم‌فصل لیگ برتر معرفی شد.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

شعار عجیب برنابئو برای ژاوی!

به گزارش خبرگزاری لوقمه؛ رئال مادرید در بازی هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *