اسپانیا اتهامات رژم صهیونیستی را رد و سفیر تل‌آویو را احضار کرد

اسپانیا اتهامات رژم صهیونیستی را رد و سفیر تل‌آویو را احضار کردرسانه‌های اسپانیایی روز جمعه گزارش دادند که خوزه مانوئل آلبارز وزیر خارجه اسپانیا، سفیر رژیم صهیونیستی در مادرید را احضار کرد و از او درباره بیانیه رژیم صهیونیستی که در آن اظهارات نخست‌وزیر اسپانیا را «حمایت از تروریسم» توصیف کرده بود، «توضیح» خواست.

به گزارش ایسنا، وزارت خارجه اسپانیا تأکید کرد که درباره «اتهامات غیرقابل قبول و نادرست» علیه اسپانیا و نخست‌وزیر آن توضیح خواسته‌است.
به نقل از اسپوتنیک، آلبارز وزیر امور خارجه اسپانیا در بیانیه‌ای ویدئویی اعلام کرد: «اتهامات دولت اسرائیل نادرست و غیرقابل قبول است و ما قاطعانه آنها را رد می‌کنیم.»
بعداً آلبارز در تلویزیون دولتی اعلام کرد که سفیر رژیم صهیونیستی در مادرید را برای ارائه توضیحات در مورد اتهامات کابینه این رژیم احضار کرد.
پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا در جریان بازدید از گذرگاه رفح نارضایتی خود را از «کشتار بی‌رویه فلسطینیان در غزه» ابراز کرد که واکنش خشمگینانه‌ای را در اراضی اشغالی برانگیخت.
 الی کوهن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای بعدی، سانچز و نخست‌وزیر بلژیک را به «ادعاهای نادرست حامی تروریسم» متهم و اعلام کرد که سفرای اسپانیا و بلژیک را برای شفاف‌سازی این اظهارات احضار کرده‌است.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *