اوکراین در حال از دست دادن تصرفات ضدحمله پرسروصدا

اوکراین در حال از دست دادن تصرفات ضدحمله پرسروصدایک روزنامه آمریکایی نوشته در میانه کمرنگ‌شدن کمک‌های غرب به کی‌یف، اوکراینی‌ها در حال از دست دادن مناطقی هستند که در ضدحمله تابستانی خود آن‌ها را پس گرفته بودند.

به گزارش ایسنا، روسیه در حال تصرف سرزمین‌هایی در جبهه جنوب است؛ جایی که اوکراینی‌ها با مشقت فراوان و در اوج ضدحمله پرسروصدای خود در تابستان، آن‌ها پس گرفته بودند.
روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته نیروهای روسیه در اطراف روستای «روبوتین» در جبهه جنوب و همچنین در شرق اوکراین در حال پیشروی هستند و اخیرا شهر «مارینکا» را تصرف کرده‌اند.
اوکراینی‌ها با عمیق‌شدن چالش‌ها، درباره اینکه ارتش منابع کافی برای ادامه نبرد را نداشته باشد، نگران هستند. این در حالی که است که آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد آخرین بسته کمک نظامی به ارزش ۵۰ میلیون دلار را که توسط کنگره تایید شد، به کی‌یف اختصاص می‌دهد.
طرح بودجه اضطراری که می‌توانست ۵۰ میلیارد دلار برای اوکراین و ۱۴ میلیارد دلار برای رژیم صهیونیستی فراهم کند، اوایل ماه جاری در سنای آمریکا شکست خورد.
«یهور چِرنِف» قانونگذار اوکراینی هفته گذشته گفت: «در حال از دست دادن میادین هستیم و اگر کمک‌های آمریکا دیر برسد، شروع به از دست دادن شهرها می‌کنیم. بدون مهمات آمریکایی، ما شروع به از دست دادن قلمرویی‌هایی می‌کنیم که در تابستان به دست آورده‌ایم».
نیویورک‌تایمز نوشته ارتش اوکراین می‌گوید نظامیان این کشور با کمبود تجهیزات و مهمات ضروری مواجه هستند. بعضی از سربازان و فرماندهان می‌گویند این کمبودها باعث شده دامنه شماری از عملیات‌ها را کاهش دهند و به سمت راهبرد دفاعی حرکت کنند.
رسانه آمریکایی نوشته پیشروی روسیه تاکنون محدود بوده است اما «اولکساندر تارنافسکی» فرمانده نیروهای اوکراینی در جبهه جنوب می‌گوید: «اوضاع در جبهه ما بسیار دشوار است».
نیروهای اوکراینی روستای روبوتین را چهار هفته پس از نبرد طاقت‌فرسا از روسیه پس گرفتند و به نوشته نیویورک‌تایمز، از دست دادن آن «یک ضربه روحی سنگین» به اوکراین وارد می‌کند.
چرنف می‌گوید: «همه چیز بستگی به این دارد که کنگره آمریکا چگونه به سرعت به بسته کمک برای اوکراین رأی دهد».

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *