رئیس رژیم صهیونیستی: آماده آتش بس انسانی دیگری هستیم

رئیس رژیم صهیونیستی: آماده آتش بس انسانی دیگری هستیمرئیس رژیم صهیونیستی از آمادگی این رژیم برای برقراری آتش بس انسانی دیگر با مقاومت فلسطین خبر داد.

به گزارش ایسنا، اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی امروز -سه شنبه- تصریح کرد: ما آماده آتش بس انسانی دیگر برای اجازه به آزادی اسیران هستیم.
دفتر رئیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که وی در مقابل جمعی از سفیران گفت: اسرائیل آماده آتش بس انسانی دیگر در غزه و انتقال کمک‌های انسانی بیشتر است تا امکان آزادی اسیران فراهم شود.

هرتزوگ گفت: مسئولیت کاملاً بر عهده یحیی السنوار، رئیس حماس در نوار غزه و دیگر رهبران حماس قرار دارد.
پشتر دیوید بارنیا، رئیس موساد با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر و ویلیام برنز، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یکی از پایتخت‌های اروپایی روز دوشنبه برای بررسی توافق تبادل جدید اسیران دیدار و گفت‌وگو کرد.
روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد که رژیم صهیونیستی از «سه اصل اساسی» در مذاکرات سخن گفت؛ نخست اینکه هرگونه مذاکراتی با حماس در شرایط آتش‌بس باشد و حتی یک روز آتش‌بس هم بدون بازگرداندن اسیران نباشد.
اما شرط دوم، این است که توافق از جایی ادامه یابد که توافق پیشین متوقف شد، به این معنا که رژیم صهیونیستی از تحویل گرفتن زنانی که در اسارت مانده‌اند، کوتاه نخواهد آمد.
شرط سوم این است که توافق بر اساس، سازوکارهای آشکاری برای هر یک از گروه‌ها انجام شود.
پس از آنکه مقاومت یک فایل ویدئویی از اسیران منتشر کرد، رژیم صهیونیستی تمایل دارد که اسیران سالخورده را در کنار زنان و بیماران بازگرداند و این رژیم تاکید دارد که فقط در مورد استرداد اسیران زنده صحبت کند.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

رهبران اردن و کانادا خواهان فشار به صهیونیست‌ها برای اجرای آتش‌بس شدند

پادشاه اردن و نخست وزیر کانادا روز جمعه در گفت‌وگویی تلفنی بر سر اعمال فشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *