«از کاشغر تا استانبول» بررسی می‌شود

«از کاشغر تا استانبول» بررسی می‌شودنشست نقد و بررسی کتاب «از کاشغر تا استانبول» (مجموعه‌ تحقیق و تصحیح ۱۰ رساله از برجسته‌ترین آثار خواجگان نقشبندیه) برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه، دوم آبان از ساعت ۱۶ به نقد و بررسی کتاب یادشده اختصاص دارد که با حضور مهدی محبتی و مریم حسینی همراه با پیام تصویری نجدت توسون و داوود وفایی برگزار می‌شود.
در م
 عرفی این کتاب عنوان شده است: کتاب «از کاشغر تا استانبول» مجموعه‌ تحقیق و تصحیح ۱۰ رساله از برجسته‌ترین آثار خواجگان نقشبندیه است. رساله‌هایی از علی رامیتنی، خواجه محمدپارسا، عبدالله امامی‌اصفهانی، عبدالرحمن جامی، سعدالدین کاشغری، احمد کاشانی، محمد بن حسین قزوینی و ندایی کاشغری. هدف پژوهش حاضر شناخت بهتر و بیشتر یکی از مهم‌ترین طریقت‌های اسلامی و مشایخ برجسته‌ آن است. عارفانی که از کاشغر در شرقی‌ترین نواحی مسلمان‌نشین تا استانبول غربی‌ترین آن سلطه‌ معنوی داشتند؛ و گاه قدرت ایشان موجب دگرگونی‌هایی در سرنوشت مردمان و حاکمان ایشان در روزگاران و سرزمین‌های مختلف بوده است. این کتاب با تحقیق و تصحیح مریم حسینی و محمود علیزاده‌ کاشانی و به‌همت انتشارات علمی منتشر شده است.علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم، مرکز فرهنگی شهر کتاب مراجعه کنند.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

همزمان با دهمین سالگرد درگذشت مرحوم دکتر کاظم معتمدنژاد، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *