رجوع به کتاب خدا و اهل‌بیت(ع)، راه رسیدن به تقریب است

رجوع به کتاب خدا و اهل‌بیت(ع)، راه رسیدن به تقریب استآیت‌الله رضا استادی -محقق و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم- در چهارمین وبینار سی‌و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی تصریح کرد: در مقابل تقریب، تبعید قرار دارد و تبعید به این معناست که کاری کرده شود که پیروان مذاهب مختلف از یکدیگر جدا گردند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این که اکنون همه دنیا، یک دهکده شده است، اظهار کرد: در چنین شرایطی تقریب، بسیار بیشتر از گذشته اثر دارد و عدم تقریب نیز بسیار بیشتر از گذشته مضر است.
آیت‌الله استادی با اشاره به این که معنای تقریب این نیست که شیعه، سنی شود یا اهل سنت، شیعه گردند، گفت: معنای تقریب این است که همه آنها در مشترکات خود دست به اقداماتی زنند که  به نفع کل عالم اسلام باشد. 
وی راه رسیدن به تقریب را رجوع به پیامبر اسلام(ص) و حدیث ثقلین که مورد قبول شیعه و سنی است، عنوان کرد و افزود: نقطه مقابل این قضیه، بی‌اعتنایی به حدیث ثقلین است و این که بگوییم که ما کتاب و اهل بیت را قبول نداریم و هرکسی که این را بگوید در وادی وارد خواهد شد که روز به روز به جای تقریب، تبعید می‌شود. 
این محقق شیعه با بیان این که دشمن، دوست دارد که این تقریب وجود نداشته یا کمرنگ باشد، اظهار کرد: حل این مسئله فقط به دست حوزه‌های علمیه صورت می‌گیرد. یعنی اول حوزه علمیه قم و حوزه‌های شیعی و تمام حوزه‌های علمیه سنی باید این حرف را قبول کنند که باید معارف را از کتاب خدا و اهل بیت بگیریم و اگر قبول کنند، مشکل حل می‌شود.


منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

همزمان با دهمین سالگرد درگذشت مرحوم دکتر کاظم معتمدنژاد، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *