علت توقف سفر به سوریه و شرط ازسرگیری آن

علت توقف سفر به سوریه و شرط ازسرگیری آنسفر ایرانی‌ها به سوریه درحالی از مهرماه و با آغاز درگیری در غزه متوقف شده است، که رییس سازمان حج و زیارت ازسرگیری آن را به همکاری و خدمات‌دهی شرکت‌های هواپیمایی و پایدار شدن شرایط منوط دانست.

سیدعباس حسینی در گفت‌وگو با ایسنا درباره دلایل توقف سفر زیارتی ایرانی‌ها به سوریه اظهار کرد: ما برای اجرای سفرهای سوریه قراردادی با یکی از شرکت‌های هواپیمایی داشتیم که با توجه به موضوعی که در غزه پیش آمد و درگیری‌های آن منطقه، آن شرکت به دلیل مشکلاتی که در مسیر رفت داشت، آن قرارداد را اجرا نکرد و قبول هم نکردند این مسیر را ادامه دهند و ما مجبور شدیم سفرهای سوریه را متوقف کنیم.
او تاکید کرد: به محض اینکه ناوگان هواپیمایی این خدمات را بدهد و سوریه به شرایط پایدار برسد، پروازها و سفرهای سوریه از سرگرفته می‌شود.
رییس سازمان حج و زیارت با توجه به برخی اخبار مطرح‌شده درباره ازسرگیری سفرهای هوایی سوریه، درباره شرایط امن آسمان آن منطقه برای انجام این سفرها، اظهار کرد: هماهنگی‌هایی بین سازمان حج و زیارت و سفارت ایران در سوریه درحال انجام است، اگر آن‌ها به ما اعلام کنند سفرهای سوریه را ازسر می‌گیریم. هر زمان آن‌ها به ما اعلام کنند ما این آمادگی را داریم.
تا پیش از مهرماه سال ۱۴۰۲ که سفرهای سوریه متوقف شد، هفته‌ای یک پرواز از مبدأ تهران، زائران را که شامل دو کاروان ۸۰ نفره بودند به دمشق منتقل می‌کرد. هزینه این سفر حدود ۱۴ میلیون تومان بود. پروازهای سوریه از ماه‌های گذشته با چالش‌هایی مواجه بود؛ پیش از تهران، ‌ سفر به این مقصد زیارتی از مبدأ مشهد با هفته‌ای یک پرواز انجام می‌شد که آن شرکت هواپیمایی هم در نیمه راه، کار انتقال زائران را رها کرد. سازمان حج و زیارت پیش از توقف این سفرها در مهرماه در تلاش بود تا پروازهای سوریه را افزایش دهد.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

همزمان با دهمین سالگرد درگذشت مرحوم دکتر کاظم معتمدنژاد، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *