قطعه ارکسترال «قدس شریف» رونمایی شد

قطعه ارکسترال «قدس شریف» رونمایی شدقطعه ارکسترال «قدس شریف» در بزرگداشت عملیات طوفان‌الاقصی با شعری از علیرضا قزوه، آهنگسازی زنده‌یاد استاد ناصری و رهبری حسین شریفی با حضور رئیس سازمان صداوسیما، توسط ارکستر سمفونیک رسانه ملی اجرا، رونمایی و تقدیم حماسه آفرینان غزه شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما با حضور در استودیوی ۱۰۳ مرکز شعر و موسیقی و سرود با بیان اینکه امروز شاهد اجرای یکی از آثار ارزنده و فاخر ارکستر سمفونیک رسانه ملی بودیم، در سخنانی اظهار کرد: مرکز شعر و موسیقی و سرود همراه با تحولات، همگام با نیازها و هماهنگ با انتظاراتی که از رسانه ملی وجود دارد حرکت رو به جلو در تولید آهنگ‌ها و نواها و اجرای آن‌ها دارد.
او همچنین ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما را مایه سرافرازی رسانه ملی دانست و ضمن قدردانی از اعضای ارکستر و دست‌اندرکارانی که این میراث را در طول سالیان حفظ کرده و سرپا نگه داشته‌اند گفت: مرکز شعر و موسیقی و سرود به ویژه ارکستر سمفونیک یک میراث هنری ارزشمند نه فقط برای رسانه ملی بلکه برای کل کشور است و بدان افتخار می‌کنیم.
رئیس صداوسیما با اشاره به اجرای دو قطعه «ایران» ساخته استاد لوریس چکناواریان و «قدس شریف» ساخته زنده‌یاد استاد فریدون ناصری بیان کرد: این دو قطعه از تولیدات جدید مرکز شعر و موسیقی و سرودند و متناسب با فضای حماسی‌ای تولید شده‌اند که در جریان پایداری مردم غزه به وجود آمده است، به‌ ویژه قطعه دوم که بازتولید و بازآفرینی قطعه «راه قدس» زنده‌یاد ناصری است و بعد از چنددهه با شعری متناسب با فضای حماسی فلسطین بازتنظیم و اجرا شد.
جبلی خاطرنشان کرد: امیدواریم ضبط تلویزیونی این کار نیز به‌ زودی انجام و همین روزها شاهد پخش تلویزیونی اثر از آنتن رسانه ملی باشیم. اکنون بهترین زمان پخش این قطعه است، این روزها شاهد آن هستیم که رژیم صهیونیستی بعد از گذشت نزدیک ۵۰ روز از نابودکردن هزاران انسان به اهداف خود نرسید و جز بی‌آبرویی، ذلت و حقارت برای خودش نخرید.
رئیس صداوسیما در پایان گفت: ملت فلسطین با دست خالی مبارزه را آغاز و با اراده‌ دستیابی به حق‌ آزادی سرزمین غصب‌شده‌شان، این شکست را به صهیونیست‌ها تحمیل کرد و شب گذشته شاهد آزادی زنان و کودکانی بودیم که سال‌های سال در اسارت بودند.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

اندیشه‌های پدر علوم ارتباطات ایران بازخوانی می‌شود

همزمان با دهمین سالگرد درگذشت مرحوم دکتر کاظم معتمدنژاد، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *