ضرر ۴۰۰ میلیون دلاری اکوئینور از معامله با آذربایجان

ضرر ۴۰۰ میلیون دلاری اکوئینور از معامله با آذربایجانشرکت اکوئینور توافق کرد دارایی‌های خود در جمهوری آذربایجان را با حداکثر ۴۰۰ میلیون دلار ضرر، به شرکت انرژی دولتی سوکار بفروشد.

به گزارش ایسنا، شرکت انرژی اکوئینور نروژ اکوئینور، قیمتی ارائه نکرد اما سخنگوی این شرکت اعلام کرد که اکوئینور برای این معامله، بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار ضرر، ثبت خواهد کرد زیرا ارزش ثبت شده این دارایی‌ها، بالاتر از مبلغ معامله است.
این دارایی‌ها شامل سهم اکوئینور در میدان نفتی آذری چراغ گونشلی و خط لوله بی تی سی (باکو-تفلیس-جیحان) است.
میدان نفتی آذری چراغ گونشلی که توسط شرکت بریتیش پترولیوم اداره می‌شود، بزرگترین میدان نفتی بخش جمهوری آذربایجان دریای خزر است و خط لوله بی تی سی، برای انتقال نفت به سواحل مدیترانه‌ای ترکیه استفاده می‌شود.
فیلیپ ماتیو، مدیر فعالیت‌های بین‌المللی اکوئینور گفت: این شرکت در حال تغییر و تحول کسب و کار نفت و گاز بین‌المللی خود است و واگذاری دارایی‌هایش در جمهوری آذربایجان، مطابق با راهبردش برای متمرکز شدن به دارایی‌های بین‌المللی است.
اکوئینور اعلام کرد ارزش این معامله، بعدا اعلام خواهد شد.
بر اساس گزارش رویترز، این شرکت نروژی ۷.۲۷ درصد سهم در میدان نفتی آذری چراغ گونشلی و ۸.۷ درصد سهم در خط لوله بی تی سی و همچنین ۵۰ درصد سهم در پروژه میدان نفتی قره باغ دارد که در حوضه خزر است.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

تکلیف قیمت بنزین روشن شد/ قیمت بنزین در سال آینده چه تغییری می‌کند؟

تکلیف قیمت بنزین روشن شد/ قیمت بنزین در سال آینده چه تغییری می‌کند؟

علی بهادری‌جهرمی درباره بودجه سال ۱۴۰۳ و موضوع افزایش قیمت حامل‌های انرژی افزود: لایحه بودجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *