شیوه جالب در ژاپن؛ استخدام کودکان نوپا در یک مرکز

شیوه جالب در ژاپن؛ استخدام کودکان نوپا در یک مرکز

نادیا زکالوند: «رنا شینوهارا»، هفته‌ای یکبار باید به محل کار خود برود و کاری انجام دهد که به نظر می‌آید برای آن متولد شده است. «رنا»، کوچولوی ۱۸ ماهه‌ای است که برای شاد کردن روزهای کسل‌کننده سالمندان در خانه سالمندان استخدام شده است. بیشتر این سالمندان خیلی به‌ندرت فرزندان و نوه‌های خود را می‌بینند و دیدن کودکان نوپا به آنها بسیار روحیه می‌دهد.

تاتسو اوجیرو، ۹۳ساله، یکی از ۱۰۰ سالمندی است که در خانه سالمندان «ایچووآن» در شهر کیتاکیوشو زندگی می‌کند. او می‌گوید، با دیدن این کوچولوها و بازی با آنها انرژی می‌گیرد.

افراد هرچه مسن‌تر می‌شوند، تنهاتر می‌شوند. به‌ویژه اینکه جمعیت ژاپن با داشتن حداقل یک‌سوم افراد بالای ۶۵ سال، به‌سرعت روبه پیری است.

مشکل تنهایی در این کشور آنقدر زیاد شده است که در ژاپن، «وزارت تنهایی» تشکیل شده که وظیفه وزیر آن کمک به افراد در سنین مختلف برای معاشرت با یکدیگر است.

کیمی گاندو، مدیر این خانه سالمندان، وقتی نوه دختری‌اش را برای اولین بار به این خانه آورده و واکنش مثبت سالمندان را دیده بود، به فکر استخدام کودکان نوپا افتاد.

شیوه جالب در ژاپن؛ استخدام کودکان نوپا در یک مرکز

اکنون او ۷۰ کودک استخدام کرده است که همراه با مادران‌شان، هر ساعت در روز که دوست داشته باشند به این خانه می‌آیند و با سالمندان بازی می‌کنند و آنها را از تنهایی درمی‌آورند.

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

مادری که دو رحم داشت، در دو روز، دو بار زایمان کرد!/ عکس

مادری که دو رحم داشت، در دو روز، دو بار زایمان کرد!/ عکس

دو زایمان این زن ۳۲ ساله در مجموع ۲۰ ساعت طول کشید. او ابتدا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *