ایکس باکس به ناشر عناوین ترد پارتی تبدیل نخواهد شد | پایگاه خبری لوقمه | Lughme

ایکس باکس به ناشر عناوین ترد پارتی تبدیل نخواهد شد

منتظر Gears 6 یا The Elder Scrolls 6 در پلی استیشن نباشید! ایکس باکس قرار نیست به یک ناشر ترد پارتی تبدیل شود.

نکات برجسته

  • شایعه شده است که بازی‌های فرست پارتی ایکس باکس مانند Hi-Fi Rush به‌زودی روی کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهند شد.
  • بر اساس شایعات مذکور، گمانه‌زنی‌هایی در مورد تبدیل شدن ایکس باکس به ناشر عناوین ترد پارتی مطرح گشته.
  • با این وجود، رویکرد اتخاذ شده توسط مایکروسافت (Microsoft) در راستای ارائه بازی‌های این پلتفرم به افراد بیشتری است، کاری که ایکس باکس قبلاً با عناوین دیگر انجام داده بود.

مانند پلی استیشن و نینتندو، ایکس باکس انحصاری‌های برجسته و مختلفی را ارائه می‌دهد. در مجموعه آثار سال ۲۰۲۳، Hi-Fi Rush به عنوان یکی از بهترین محصولات فرست پارتی این غول دنیای بازی، برجسته بود، اما شایعات اخیر حاکی از آن هستند که به‌زودی روی نینتندو سوییچ نیز عرضه خواهد شد.

شایعات بعدی منجر به گمانه‌زنی‌هایی شد که مطرح می‌کردند ایکس باکس قرار است کاملاً به ناشر عناوین ترد پارتی تبدیل گردد. اطلاعات نادرست و حدس و گمان‌های بی‌اساس به طور گسترده در سراسر رسانه‌های اجتماعی در حال پخش شدن هستند، اما با نگاهی به تاریخچه ایکس باکس، می‌فهمیم که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

چرا اهمیت دارد: انحصارگرایی، اگرچه امروزه برای ایکس باکس اهمیت کمتری دارد، اما همچنان تمرکز اصلی تجارت آن‌ها در سال ۲۰۲۴ و پس از آن خواهد بود.

در حالی که شایعه عرضه Hi-Fi Rush و Sea of Thieves به سایر پلتفرم‌ها تعجب‌آور است، اما موضوع کاملاً جدیدی برای ایکس باکس نیست. در گذشته نیز عناوین انحصاری دیگری مانند Ori و Cuphead از ایکس باکس برای پلتفرم‌های رقیب عرضه شده‌اند.

طی سال ۲۰۲۳، بازی Minecraft Legends بر روی پلی استیشن و نینتندو سوییچ منتشر شد. بنابراین، می‌فهمیم که ایکس باکس انجام چنین کاری را صلاح می‌داند، یعنی بازی‌های خاصی را بر روی پلتفرم‌های رقیب منتشر می‌کند. همین موضوع نیز کافی است تا شایعات مورد بحث را باطل بدانیم.

برخی ممکن است لزوماً با عرضه Hi-Fi Rush برای نینتندو سوییچ مخالف باشند، اما باید بدانند این بدان معنا نیست که سایر بازی‌ها نیز از این روش پیروی خواهند کرد. همانطور که یوتیوبر Parris از تیم Kinda Funny Games توضیح می‌دهد، عرضه Hi-Fi Rush برای نینتندو سوییچ ابداً بدان معنی نخواهد بود که Gears 6 روی پلی استیشن و سایر پلتفرم‌ها عرضه می‌شود.

بازی‌ای مانند Hi-Fi Rush احتمالاً در بین مخاطبان نینتندو طنین‌انداز خواهد شد. عناوین پُرجنب‌وجوش و رنگارنگ محور اصلی تجارت نینتندو هستند، بنابراین جواهر مورد بحث ما موفقیت بیشتری در پلتفرم رقیب پیدا خواهد کرد.

در مورد Sea of Thieves، بازیکنان زیادی به طور مداوم از این محصول سرویس محور استقبال می‌کنند. با این حال، برای بازی‌هایی مانند Indiana Jones و Gears 6، ما کاملاً انتظار داریم که مایکروسافت از همکاری با پلتفرم‌های رقیب خودداری کند.

در سال ۲۰۲۴، انحصارگرایی یک رویکرد متعادل و دقیق است. سال‌های اخیر نشان داده‌اند که غول‌های صنعت ویدیو گیم مانند پلی‌ استیشن از قوانین سخت انحصاری خود منحرف شده‌اند و بازی‌های متعددی را با موفقیت‌های متفاوت به رایانه شخصی پورت می‌کنند.

تنها نینتندو در تعهد خود به یک اکوسیستم واحد پیرامون سخت‌افزار اصلی ثابت قدم مانده است، اما این موضوع نیز می‌تواند به تدریج با عرضه نینتندو سوییچ ۲ در سال جاری تغییر کند.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

منبع خبر : gamefa.com

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

درآمد یک میلیارد دلاری ولو از Counter-Strike در سال 2023 | پایگاه خبری لوقمه | Lughme

درآمد یک میلیارد دلاری ولو از Counter-Strike در سال 2023

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که شرکت ولو (Valve) نزدیک به یک میلیارد دلار از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *