F1 Manager 2023

بررسی بازی F1 Manager 2023

بازی F1 Manager 2023 تعهدیست از سوی استودیوی Frontier Developments به یک بازی شبیه ساز مدیریتی که مجوز رسمی مسابقات فرمول 1 را با امضای خود ثبت می‌کند. این عنوان برای پر کردن شکافی که در ژانر بازی‌های شبیه ساز مدیریت مسابقه‌ای وجود داشت، خلق شده است. در حالی که در ظاهر امر، رانندگان بارز ترین سوپراستارهای مسابقات پر زرق و برق فرمول 1 قلمداد می شوند، اما در واقع در بطن ماجرا،  تنها بخشی از این ورزش هستند و در پشت صحنه تیم‌هایی متشکل از صدها نفر که با تلاش‌های شبانه روزیشان برای رسیدن به قله افتخار زحمت می‌کشند. F1 Manager 2023 شما را در جایگاه مدیران تیم قرار می‌دهد تا بتوانید بیش از پیش اهمیت کار تیمی را در بُعد‌های مختلف با تمامی وجود لمس کنید.

تفاوت های بنیادین بین دو بازی F1 23 و F1 Manager 2023

اول از همه، من معتقدم که لازم است خطی مشخص بین استانداردهای طراحی دو بازی F1 23 و F1 Manager ترسیم شود. اینها دو نوع بازی و کار متفاوت هستند که بر اساس سیستم‌های کاملا متفاوتی ساخته شده‌اند، به همان اندازه که بین حرفه شما در EA FC و حرفه شما در FIFA Manager تفاوت وجود دارد. این اولین باری نیست که می‌توانیم یک تیم را در یک بازی F1 مدیریت کنیم. شاید عناوینی همچون F1 Manager کمپانی EA که مربوط به 22 سال پیش است و یا حالت MyTeam که اکنون در سری مسابقات F1 Codemasters یافت می‌شود را به یاد بیاورید. اما F1 Manager 2023 به راحتی عمیق ترین بازی شبیه ساز مدیریتی است که در این ورزش می توان یافت.

هدف نسخه 2023 افزودن عمق بیشتر به بازی است. همچنین سازندگان بازی قصد دارند به بازیکن کنترل بیشتری بر تمام جنبه‌های مدیریتی بدهند. برای جلسات سریع بازی، آنها دو حالت را در زیر گزینه‌های Race Replay ارائه می‌کنند. هر دو حالت بر اساس نتایج دنیای واقعی است. Race Moments یک حالت چالشی بر اساس سناریوهای خاص است که در دنیای حقیقی فرمول 1  اتفاق افتاده است. حالت دوم Starting Grid است که یک مسابقه کامل را در بر می گیرد و شرایط آب و هوایی دنیای واقعی برای شما در دسترس خواهد بود تا ببینید آیا می توانید از نتیجه دنیای واقعی پیشی بگیرید یا خیر.

عکسی از منوی F1 Manager 2023

غوطه وری در دنیای پر زرق و برق F1 Manager 2023

بیایید شیرجه ای به اعماق دنیای پر زرق و برق  فرمول 1 بزنیم؛ جایی که سخت ترین کارها در آن دیده نمی‌شود؛ بله، منظور پشت صحنه است. شما مسئول هر جنبه‌ای هستید که می‌تواند نقش مهمی در اینجا ایفا کند. این بدان معنی است که شما کارخانه‌ها و ساختمان‌های تیم خود را می سازید و به موقع آنها را ارتقا میدهید یا تعمیر می‌کنید و تصمیم می گیرید که کدام قسمت‌های بالقوه اتومبیل F1 شما مورد تحقیق، آزمایش و در نهایت ساخت قرار گیرد. مذاکره می‌کنید که دقیقا چه کسی وارد کابین راننده شود و چه کسی در پادوک پشتیبانی کند.

اولین وظیفه شما این است که وسیله نقلیه را با توجه به بازخورد رانندگان خود در طول دوره‌های آموزشی تنظیم کنید. دیالوگ‌ها از جمله جزئیاتی است که F1 Manager را خاص می‌کند. به عنوان مثال، می توانید دیالوگ بین رانندگان و مهندس ارشد خود را با صدای واقعی آنها بشنوید.

انختاب تیم در عکسی از منوی F1 Manager 2023

طراحی گسترده و عمیق پرسنل در F1 Manager 2023

همانند نسخه سال گذشته، واضح است که توسعه دهندگان به دارایی‌های رسمی فرمول 1 دسترسی عمیقی دارند. نه تنها چهره اصلی رانندگان نمایش داده می‌شود، بلکه چهره و حتی صدای واقعی مهندسان مسابقه و سایر پرسنل تیم همانند دنیای واقعی نیز در بازی دسترس هستند. همین طور یک سیستم اعتماد به نفس وجود دارد که به درک روحیه راننده در میانه یک مسابقه پر هیجان کمک می‌کند و اعتماد به نفس بالا و پایین رانندگان تاثیر مستقیمی بر عملکرد آن‌ها در میدان مسابقه به وجود میاورد. مهندسان و پرسنل تیم شما همچنین یک نوار خستگی دارد و افزایش میزان خستگی آن‌ها ممکن است باعث شود اشتباهات بیشتری مرتکب شوند و به همین دلیل باید به سلامت جسم و روان پرسنل تیم خود بیش از پیش اهمیت دهید.

چهره راننده در F1 Manager 2023

در F1 Manager 2023 شما تیمی را انتخاب می‌کنید، ماشینی را توسعه می‌دهید و دو راننده را به بهترین شکل ممکن جهت  شروع مسابقات هدایت می‌کنید. دو جام آرزو‌ها از دور به چشم می‌خورد؛ قهرمانی جهان که بهترین راننده «مسابقات جایزه بزرگ» برنده می‌شود و قهرمانی سازندگان که توسط بهترین تیم در پایان فصل به دست می‌آید. اینکه دقیقا کجا باید در رتبه بندی به پایان برسانید از تیمی به تیم دیگر بستگی دارد. تایتان هایی مانند مرسدس، ردبول و فراری البته به چیزی کمتر از رتبه اول راضی نیستند. اما تیم های کوچکتر مانند هاس یا ویلیامز برای شهرت بیشتر دست و پا می زنند. هر تیمی را که زیر بال خود بگیرید، یک حقیقت بی‌رحمانه باقی می‌ماند؛ آنهایی که کمتر از حد انتظار عمل می‌کنند، بدون هیچ رحمی از کار اخراج خواهند شد.

سیستم مدیریت خودرو

هیئت مدیره تیم و حامیان مالی

F1 Manager 2023 فانتزی Team Principal را که وعده داده بود برآورده می‌کند، با تمام احتیاط‌هایی که مدیریت یک تیم فرمول یک از جمله تسکین خواسته‌های هیئت مدیره تیم و حامیان مالی شما به همراه دارد، از وضعیت اتاق خاطرات تیم شما گرفته تا میزان تهاجمی بودن رانندگان شما در دور پایانی یک جایزه بزرگ، F1 Manager 2023 برای کنترل کامل تیم فرمول 1 در داخل و خارج از پیست منحصر به فرد است. این یک بازی شبیه ساز مدیریت عمیق و غنی از ویژگی‌ها با تصاویری خیره‌کننده در روز مسابقه است که تجربه باورنکردنی را به ارمغان می آورد.

شما همچنین می‌توانید رانندگان و کارکنان خود را بر اساس سن و تجربه مدیریت کنید. توانایی یک تیم برای توسعه را می توان با سرمایه گذاری در امکانات و ارتقاء آنها بهبود بخشید. ایمیل‌هایی ماهانه دریافت می‌کنید که گزارش بخش های کاری تیم شما را خلاصه می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها برای تعیین اینکه روی چه حوزه‌هایی تمرکز نیاز است استفاده کنید.

طراحی و توسعه خودرو

خدمه پیت دارای رژیم‌های تمرینی ماهانه برای بهبود زمان‌های پیت هستند، اما فشار بیش از حد آن‌ها باعث ایجاد خستگی و خطر خطا در طول مسابقات می‌شود. وزن نیز در هنگام ساخت قطعات جدید خودرو موثر است. در مجموع تغییرات تکاملی به خوبی بر این جنبه های شبیه سازی بنا شده است. وقتی چراغ‌ها سبز می شوند، کار شما شامل سفارش تاکتیکی هر دو راننده در سه منطقه کلیدی است. سرعت تحت تأثیر مصرف سوخت است. هرچه سریعتر حرکت کنید، بیشتر سوخت شما مصرف می‌شود؛ اما فشار مداوم گاز، خطر خالی شدن مخزن را قبل از رسیدن به خط پایان به همراه دارد.

عکسی از میدان مسابقه

چالش های وسیع در نحوه مدیریت سیستم خودرو

گرم شدن بیش از حد لاستیک‌ها منجر به تخریب سریع‌تر آن‌ها می‌شود و به پرخاشگری راننده که نسبت به سال 2022 به طور واقع بینانه تری واکنش نشان می‌دهد منجر می‌شود. اما سرد شدن بیش از حد، خطر از دست دادن چسبندگی را به همراه دارد. در نهایت، تقویت‌کننده‌های الکتریکی با استفاده از ERS (سیستم بازیابی انرژی) می‌توانند شکاف خودروهای مجاور را کاهش دهند. اما بهترین استفاده در حد اعتدال به عنوان یک باتری خالی می‌تواند رانندگان را آسیب پذیر کند. تصمیمات شما باید بر اعتماد راننده در برابر ریسک در مقابل پاداش تاثیر بگذارد. مدیریت ERS، سرعت، و مصرف سوخت به عهده شماست. یک ضامن جدید ERS Battle Assist وجود دارد که می تواند بخشی از ERS را برای استفاده در مقابل رقیب در یک ثانیه از محدوده DRS ذخیره کند.

کادر فنی چیزی است که تفاوت را ایجاد می کند و اکثر افرادی که آن را تشکیل می‌دهند از مهندسان واقعی مربوطه هستند. بازیکن این آزادی را دارد تا هر طور که می‌خواهد حرکت کند و روی پیشرفت موتور یا آیرودینامیک بودن آن کار کند، اما خوشبختانه وقتی تغییرات بیش از حد انجام شود، مکانیک‌ها به طور نامحسوس به شما هشدار می‌دهند که در مسیر اشتباهی حرکت می‌کنید.

عکسی از نمای کاکپیت

وفاداری به واقعیت

در F1 Manager 2023 مدل‌های ماشین، طرح‌بندی پیست‌ها و محیط‌های آنها با وفاداری عالی به واقعیت و گرافیک کاملا برجسته برای یک بازی در این سبک بازسازی شده‌اند. این موارد نسبت به F1 2023 Codemasters از کیفیت کمتری برخوردار هستند، اما به اندازه کافی واقع بینانه هستند که شما را مانند روزهای برگزاری مسابقات در مقابل تلویزیون غرق در هیجان کنند. در این مورد، مجوز رسمی FIA کمک زیادی می‌کند. لوگوها، گرافیک‌ها و ترنزیشن‌هایی که روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شوند، همان برچسب‌هایی است که در پخش واقعی فرمول 1 استفاده می‌شوند همچنین سرود و تم‌های موسیقی قبل و بعد از مسابقه هم در بازی وجود دارد.

عکسی از پیست مسابقه

سخن پایانی

F1 Manager 2023 تقریبا تمامی جنبه‌های یک بازی شبیه ساز مدیریتی را نسبت به نسخه پیشین خود ارتقا داده است و استودیو سازنده به مانند نسخه‌های قبلی یک تجربه منحصر به فرد، غنی و ارزشمند را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

 

نقاط قوت:یک گیم پلی شبیه ساز مدیریتی عمیق سیستم مدیریتی عمیق، چالش برانگیز و جذاب تاثیر گذاری احساسی تمامی عوامل تیم بر یکدیگر نوآوری ها و اصلاحات لازم نسبت به نسخه قبل صدا گذاری واقعی از پرسنل تمامی تیم های موجود در بازی سرمایه گذاری در امکانات، تجهیزات و ارتقاء آنها

نقاط ضعف: در پیست موناکو هنوز مانند نسخه قبل در داخل تونل باران می بارد این بازی بر اساس نسخه ارسالی سازنده بر روی پلتفرم PS5 بررسی شده است

منبع خبر : www.bazicenter.com

 


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

درآمد یک میلیارد دلاری ولو از Counter-Strike در سال 2023 | پایگاه خبری لوقمه | Lughme

درآمد یک میلیارد دلاری ولو از Counter-Strike در سال 2023

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که شرکت ولو (Valve) نزدیک به یک میلیارد دلار از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *