درآمد یک میلیارد دلاری ولو از Counter-Strike در سال 2023 | پایگاه خبری لوقمه | Lughme

درآمد یک میلیارد دلاری ولو از Counter-Strike در سال 2023

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که شرکت ولو (Valve) نزدیک به یک میلیارد دلار از کیس‌های Counter-Strike در سال ۲۰۲۳ درآمدزایی کرده است.

سری Counter-Strike برای سال‌ها سلطه‌ی خود را در سبک شوتر اول شخص چندنفره در PC تثبیت کرده است. میلیون‌ها نفر روزانه این بازی را انجام می‌دهند و یک میراث قوی برای ولو در بین بازی‌های شوتر اول شخص در استیم بی‌رقیب باقی مانده است.

بازیکنان میلیون‌ها دلار برای خرید اسکین‌های تزئینی و لوت باکس‌ها هزینه کرده‌اند و همچنین استریم Counter-Strike توسط آن‌ها درآمد ثابتی را برای ولو تضمین می‌کند. حال بر اساس گزارش‌های جدید، ولو از موارد مذکور در این بازی طی سال ۲۰۲۳ یک میلیارد دلار درآمدزایی کرده است.

Counter-Strike سودآورترین بازی در تاریخ استیم است و این ارقام نشان می‌دهد که چرا دیگر توسعه‌دهندگان تا این حد به یک مدل سرویس محور برای عناوین خود علاقه دارند.

این گزارش جدید توسط وبسایت CS2 Case Tracker منتشر شده است. این وبسایت تک تک Caseهایی که در یک سال برای Counter-Strike باز می‌شود را پیگیری می کند و گزارشی را ارائه می‌دهد. تخمین زده شده که در سال ۲۰۲۳ تقریباً ۹۸۰ میلیون دلار برای این موارد هزینه شده که رقمی خیره کننده است.

این نشان می‌دهد که حداقل ۴۰۰ میلیون Case توسط بازیکنان در سال ۲۰۲۳ آنباکس شده است. آمار ارائه شده توسط وبسایت همچنین نشان می‌دهد که قیمت Caseها در طول سال ۲۰۲۳، ۱۷۸% افزایش یافته است. این نتایج نشان می‌دهد که چرا مدل رایگان بازی برای Valve بسیار مفید بوده است. این شرکت با آوردن یک پایگاه عظیم بازیکن بدون هزینه اضافی، می‌تواند مشتریان را از طریق آیتم‌های تزئینی و آیتم‌های قابل باز شدن جذب کند.

با این حال، Counter-Strike 2 نتوانسته چشم‌انداز مثبتی را برای خود در سال گذشته ایجاد کند. این بازی بلافاصله پس از انتشار، ۱۸۰ هزار بازیکن را از دست داد و پس از ۲ ماه، میانگین تعداد بازیکنان آن به زیر ۷۲۳ هزار بازیکن کاهش یافت.

Counter-Strike 2 از نظر بسیاری جانشین نه چندان مناسب CS:GO بوده است، اما انتظار می‌رود که این بازی در نهایت همه چیز را تغییر دهد. این مورد در خصوص CS:GO نیز صادق بود و قبل از اینکه تبدیل به شوتر اول شخص مورد علاقه طرفداران شود، به به‌روزرسانی‌های زیادی نیاز داشت.

بر اساس این گزارش، اعلام اولیه بازی Counter-Strike 2 نیز منجر به افزایش فروش Caseها شد. این ارقام در آوریل گذشته زمانی که ۵۰ میلیون کیس فروخته شد به اوج خود رسید، اما دیدن وضعیت بازار در سال ۲۰۲۴ جالب خواهد بود.


نظر شما در این باره چیست؟

منبع خبر : gamefa.com

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


درصورت نیاز برای ارتباط با مدیریت سایت، بر روی “ارتباط با مدیریت وبسایت” کلیک کنید.

حتما ببینید

گزارش: تاریخ انتشار Senua’s Saga: Hellblade 2 لو رفت | پایگاه خبری لوقمه | Lughme

گزارش: تاریخ انتشار Senua’s Saga: Hellblade 2 لو رفت

  ایکس باکس در سال جاری میلادی چند بازی انحصاری مهم از جمله Avowed، Microsoft …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *