ترودو از سوی مجلس عوام کانادا عذرخواهی کرد

ترودو از سوی مجلس عوام کانادا عذرخواهی کردپس از جنجال‌ها به دلیل ادای احترام مجلس عوام کانادا به کهنه‌سرباز اوکراینی که برای ارتش نازی در حین جنگ‌جهانی دوم مبارزه کرده بود جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا روز چهارشنبه از سوی مجلس عوام این کشور عذرخواهی کرد.

به گزارش ایسنا، «یاروسلاو هونکا» ۹۸ ساله، جمعه گذشته به مناسبت سفر ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین به کانادا به جلسه پارلمان این کشور دعوت شد و در جریان این مراسم رئیس مجلس عوام کانادا، هونکا را با تشویق ایستاده حضار به عنوان «یک جنگجوی ضدروس اوکراینی و یک قهرمان کانادایی» که برای استقلال اوکراین در طول جنگ جهانی دوم مبارزه کرده بود، معرفی نمود.
بعد از انتقاد سازمان‌های یهودی، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا گفت که از تصمیم آنتونی روتا برای دعوت از هونکا بی‌اطلاع بوده است. آنتونی روتا هم گفت که بعدا به اطلاعات بیشتری دست یافته و مسئولیت اشتباهش را می‌پذیرد و عذرخواهی کرد.
ترودو امروز گفت که از سوی مجلس عوام این کشور از تمام یهودی‌های کانادا و سرتاسر جهان و همچنین اوکراینی‌ها عذرخواهی می‌کند.
نخست‌وزیر کانادا همچنین عنوان کرد که روتا به شخصه مسئول این اشتباه بوده و به خاطر آن نیز استعفا کرده است.
ترودو در ادامه گفت از اینکه می‌بیند روسیه و حامیان این اشتباه را برای اهداف پروپاگاندای خود سیاسی کرده‌اند، آزرده شده است.


منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *