تلاش مسکو برای ایجاد آتش‌بس در غزه

تلاش مسکو برای ایجاد آتش‌بس در غزهمنابع خبری اعلام کردند که روسیه از شورای امنیت می‌خواهد که به آتش‌بس فوری میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس رای بدهد.

خبرگزاری رویترز نیز دقایقی پیش این خبر را اعلام کرد.
جنبش حماس فلسطین صبح روز شنبه با صدور بیانیه‌ای از موضع مخالف رئیس جمهوری روسیه با حمله و محاصره نوار غزه قدردانی کرده و از تلاش‌های مسکو برای توقف این حمله استقبال کرد.
این جنبش در بیانیه خود اعلام کرد، حماس از موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره تجاوز مستمر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و مخالفت او با محاصره غزه، قطع امدادرسانی‌ها و حمله به غیرنظامیان این منطقه قدردانی می‌کند.
در این بیانیه آمده است، حماس همچنین از تلاش‌های روسیه برای توقف تجاوز وحشیانه هدفمند رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه استقبال می‌کند.
روز جمعه پوتین اعلام کرد، محاصره تحمیلی نوار غزه غیر قابل قبول است. درخواست‌ها از جمله در آمریکا برای محاصره این منطقه محاصره لنینگراد را در قرن پیش تداعی می‌کند.
رئیس جمهوری روسیه در واکنش به تنش در خاورمیانه در پی نزاع فلسطین و رژیم صهیونیستی هم گفت: «ما اکنون حتی در آمریکا منتظر ارزیابی‌ها از این حوادث هستیم، گزینه‌های مختلفی درباره تحولات حوادث از جمله امکان اتخاذ اقدامات نظامی و غیرنظامی (علیه نوار غزه) دیده می‌شود.»
پوتین افزود: «ابعاد آن را درک می‌کنیم از نظر ما این مساله غیرقابل قبول است.»
وی همچنین بر حق ملت فلسطین در تشکیل کشور خود که وعده آن را داده‌اند، تاکید کرد و گفت، تصمیمات برای تشکیل کشور مستقل فلسطین در سطح سازمان ملل گرفته شده و این حق فلسطینیان است که روی اجرای این وعده‌ها حساب کنند.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *