توصیه لاوروف به مقام‌های غربی/ برخی توازن واقعی قوا را درک نمی‌کنند

توصیه لاوروف به مقام‌های غربی/ برخی توازن واقعی قوا را درک نمی‌کنند


 سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه در نشست خبری پس از دیدار با همتای بلاروسی خود گفت: «آمریکا و اروپا امروز دشواری‌های تهیه منابع مالی برای کی‌یف را درک می‌کنند، چرا که اوکراین امیدهای آن‌ها را برآورده نکرده است».

به گفته لاوروف، برخی رهبران کشورهای غربی مرتب سیگنال‌هایی برای دیدار و گفت و گو با مسکو ارسال می‌کنند تا در خصوص وضعیت اوکراین و امنیت اروپا صحبت شود.

وی با اشاره به این پیام‌ها افزود: هر چه اقدامات نظامی بیشتر ادامه پیدا کند، شرایط مذاکره با اوکراین نیز دشوارتر خواهد شد.

وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: «آن‌هایی که به فکر پیروزی رژیم نازیسم اوکراین بر روسیه هستند، توازن واقعی قوا را درک نمی‌کنند».

پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه ۲۳ آذرماه ۱۴۰۲ در نشست خبری پایان سال خود با خبرنگاران ضمن اشاره به خستگی در میان متحدان اوکراین برای ادامه کمک‌ها به این کشور گفت که به نظر می‌رسد کمک خارجی به کی‌یف در حال تمام شدن است. وی در ادامه افزود: یا ما بر سر صلح در اوکراین توافق می‌کنیم یا مشکل را با استفاده از زور حل می‌کنیم.

به گفته پوتین، نیروهای مسلح روسیه به جنگ در اوکراین ادامه می‌دهند تا به اهداف این کشور در اوکراین برای «خلع سلاح اوکراین» و «نازی زدایی» جامه عمل بپوشانند. مسکو این دو عامل را تهدیداتی می‌داند که ممکن است در آینده از سوی این کشور امنیت روسیه را تهدید کند.

پوتین با بیان اینکه مسکو قصد اشغال اراضی اوکراین را ندارد، افزود هدف مسکو، حفاظت از ساکنان روس‌تبار اوکراین است که از هشت سال پیش در معرض آزار، اذیت و نسل‌کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته‌اند.

۳۱۱۳۱۱

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *