جنجال بر سر برنامه هسته‌ای اسرائیل، همزمان با اظهارات تند وزیر صهیونیست

جنجال بر سر برنامه هسته‌ای اسرائیل، همزمان با اظهارات تند وزیر صهیونیست


آمیخای الیاهو، وزیر میراث رژیم صهیونیستی یکشنبه در اظهاراتی که با انتقادات گسترده‌ای مواجه شد، گفت، یکی از گزینه‌های رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه انداختن بمب هسته‌ای در این منطقه است.

این اظهارات درحالی است که رژیم صهیونیستی سیاست مبهمی را در این راستا در پیش گرفته‌است. به نظر می‌رسد که تأسیسات هسته‌ای دیمونا در نقب محل برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی است.

این رژیم با امضای معاهده منع گسترش سلاح هسته‌ای یا حتی اجازه دادن به نظارت بین‌المللی بر نیروگاه دیمونا مخالف است.

ایهود باراک، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی آوریل اعلام کرد که این رژیم سلاح هسته‌ای در اختیار دارد.

روزنامه یسرائیل هیوم اعلام کرد: در سال ۲۰۰۱ بنیامین نتانیاهو طی مذاکراتی پشت درهای بسته گفته بود، در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ما باید ابهام را برطرف و توانایی‌های هسته‌ای خود را اعلام کنیم.

زمانی که از نتانیاهو خواسته شد درباره سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی توضیح بدهد، وی سال ۲۰۱۱ در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت: این سیاست ماست که اولین طرفی نباشیم که سلاح هسته‌ای را وارد خاورمیانه می‌کند.

رژیم صهیونیستی هنوز علنا به داشتن سلاح هسته‌ای اذعان نکرده است. این وزیر بعد از انتقادات گسترده تلاش کرد اظهارات خود را توجیه کند. وی گفت که اظهاراتش درباره بمب هسته‌ای استعاری بوده است.

عمرو موسی، دبیرکل سابق اتحادیه عرب گفت، اظهارات این وزیر اولین اذعان یکی از مسئولان ارشد رژیم صهیونیستی به در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای است و امکان تهدید با آن را مطرح کرده و حتی به دولت افراطی نتانیاهو پیشنهاد استفاده از آن را می‌دهد.

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب نیز تاکید کرد، این اظهارات اذعان به در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای است. این رازی است که همگان آن را می‌دانند.

اظهارات الیاهو با انتقاداتی در داخل و خارج مواجه شد به طوریکه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد، اظهارات این وزیر واقعیت ندارد و رژیم صهیونیستی و ارتش آن بر اساس «معیارهای قوانین بین‌المللی برای ممانعت از آسیب رسیدن به افرادی که نقشی در جنگ ندارند،» تلاش می‌کنند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو حضور این وزیر در نشست‌های دولت را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نیز به شدت از الیاهو انتقاد کرد و اظهارات وی را جنون‌آمیز خواند.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت، اظهارات این وزیر صحت ندارد. خوب است که چنین افرادی مسئول امنیت رژیم صهیونیستی نیستند.

بنی گانتس، وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی نیز گفت، اظهارات الیاهو درد و رنج خانواده‌های اسرا در داخل را افزایش داد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که نه الیاهو و نه حزب وی در کابینه جنگ عضو نیستند و هیچ‌گونه اطلاعی از توانایی‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی ندارند.

الیاهو عضو حزب قدرت یهود به رهبری ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی است. این حزب ایجاد شهرک‌ها و سیطره بر نوار غزه را تأیید می‌کند.

۳۱۱۳۱۱

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *