دادگاه عالی میشیگان نامزدی ترامپ را مجاز دانست

دادگاه عالی میشیگان نامزدی ترامپ را مجاز دانستدادگاه عالی ایالت میشیگان امروز -چهارشنبه- اعلام کرد که دونالد ترامپ می‌تواند در انتخابات درون‌حزبی این ایالت شرکت کرده و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ شود.

به گزارش ایسنا، دادگاه عالی میشیگان با رای امروز خود راه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ هموار کرد.
پیش‌تر دادگاه تجدیدنظر ایالت میشیگان با ممنوعیت حضور ترامپ در انتخابات درون‌حزبی مخالفت کرده بود، اما پس از آنکه این رای مورد اعتراض قرار گرفت، تصمیم‌گیری در این زمینه به دادگاه عالی واگذار شد.
این در حالی است که در ۱۹ دسامبر دادگاه عالی ایالت کلرادو اعلام کرد نام دونالد ترامپ نباید در این ایالت روی برگه‌های رای بیاید؛ زیرا اقدامات او در وقایع ششم ژانویه مصداق شورش است.
ترامپ در ششم ژانویه ۲۰۲۱ تلاش کرد تا با فرستادن هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا، از تایید نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ توسط نمایندگان کنگره جلوگیری کند. او از آن زمان تا امروز مدعی است که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ تقلب صورت گرفته و جو بایدن در واقع شکست خورده است.
او در بیش از ۳۰ ایالت با چالش‌هایی مشابه مواجه است؛ اما بسیاری از این پرونده‌ها مورد پذیرش دادگاه‌ها واقع نشده‌اند. در نهایت، سرنوشت ترامپ و حضور یا غیبت او در برگه‌های رأی هر ایالت در دست قضات دادگاه عالی آن ایالت خواهد بود.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *