رئیس سازمان انرژی اتمی وین را به مقصد تهران ترک کرد

رئیس سازمان انرژی اتمی وین را به مقصد تهران ترک کرد


رئیس سازمان انرژی اتمی که هفته جاری برای شرکت در شصت و هفتمین کنفرانس سالانه عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اتریش سفر کرده بود، وین را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش ایسنا، «محمد اسلامی» یکشنبه هفته جاری برای شرکت در شصت و هفتمین کنفرانس سالانه عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راس هیاتی به وین سفر کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی در بخشی از سخنرانی خود در کنفرانس عمومی آژانس گفت: جمهوری اسلامی ایران، همان گونه که تاکنون نشان داده به تعهدات خود براساس موافقت نامه پادمان جامع (CSA-INFCIRC/۲۱۴) پایبند است و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا آژانس قادر باشد به راحتی فعالیت های راستی آزمایی خود را در ایران ادامه دهد.
وی تاکید کرد که تمامی مواد و فعالیت‌های هسته ای ایران به طور کامل اظهار و توسط آژانس راستی آزمایی شده است، لذا جمهوری اسلامی ایران قویا انتظار دارد که آژانس فعالیت‌های راستی آزمایی ایران را براساس اصول بی‌طرفی، حرفه‌ای و واقع‌بینانه گزارش کند.
اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران با بیشترین آمار بازرسی پادمانی از برنامه صلح آمیز هسته‌ای خود سابقه مثال زدنی در همکاری با آژانس در این زمینه داشته بنابراین انتظار دارد پرونده «موضوعات باقیمانده» در اسرع وقت با همکاری آژانس مختومه اعلام شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی وین را به مقصد تهران ترک کرد
رییس سازمان انرژی اتمی در این سفر ضمن شرکت و سخنرانی در شصت و هفتمین کنفرانس سالانه عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با مدیرکل آژانس و تعدادی از همتایان از جمله نمایندگان و روسای هیات‌های نمایندگی ونزوئلا، برزیل، چین، سوریه دیدار کرد.


منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *