شویگو: آمریکا، اوکراین را به سمت خودویرانگری سوق می‌دهد

شویگو: آمریکا، اوکراین را به سمت خودویرانگری سوق می‌دهد


سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه سه‌شنبه در جلسه با مقامات نظامی ارشد گفت: علی‌رغم فقدان نتایج قابل توجه از به اصطلاح ضد حمله کی‌یف، کنترل‌کنندگان غربی اوکراین از اصل غیرانسانی خود مبنی بر «استفاده از سلاح به عنوان راهی برای صلح» عقب‌نشینی نمی‌کنند.

کی‌یف آماری درباره تلفات نظامی خود اعلام نمی‌کند، اما براساس برآوردهای مسکو، تعداد نظامیان اوکراینی کشته‌شده از زمان شروع ضدحمله، اکنون از ۸۳ هزار تن فراتر رفته و حداقل ۱۷ هزار تن تنها در ماه سپتامبر کشته شده‌اند.

وزیر دفاع روسیه با بیان اینکه اینگونه اقدامات ریاکارانه غرب و سرسپردگان آنها در کی‌یف، تنها اوکراین را به سمت خود تخریبی و خودویرانگری سوق می‌دهد، افزود: ایالات متحده و متحدانش به مسلح کردن نیروهای مسلح اوکراین ادامه می‌دهند، در حالی که رژیم کی‌یف همچنان سربازان آموزش‌ندیده را درون حملات و کشتار بی‌معنی می‌اندازد.

واشنگتن و متحدانش از زمان تشدید جنگ با روسیه در فوریه ۲۰۲۲ میلیاردها دلار کمک نظامی مستقیم به کی‌یف ارسال کردند که شامل ده‌ها محموله سلاح‌های سنگین، وسایل نقلیه و مهمات می‌شود. تازه‌ترین محموله هم تحویل تعدادی تانک‌های آبرامز آمریکایی به اوکراین است.

311311


منبع خبر : www.khabaronline.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *