عملیات اجرایی فاز دوم پروژه‌های جانبی واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد

عملیات اجرایی فاز دوم پروژه‌های جانبی واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد


به گزارش خبرآنلاین، به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، صبح امروز (هفدهم مهرماه ۱۴۰۲)، عملیات اجرایی فاز دوم پروژه‌های جانبی واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر با حضور محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی، جمعی از مدیران ارشد سازمان و صنعت هسته‌ای و مقامات استان بوشهر آغاز شد.

مهندس نصوری، مجری طرح احداث واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر در این مراسم با ارایه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این پروژه اظهار کرد: این قرارداد شامل ۶۸ پروژه است که اسناد آن مبادله شده و روش تامین منابع آن منحصربه فرد است.

وی افزود: نکته حایز اهمیت در این پروژه، طراحی پایه آن توسط پیمانکار اصلی است که فرصتی طلایی برای ارتقا توانمندی‌های شرکت‌های داخلی در کشور به شمار می‌آید.

نصوری تاکید کرد: اهمیت این پروژه این است که در نقطه صفر راه‌اندازی واحدهای جدید ما قرار دارد و هیچ تاخیری در آن پذیرفته نیست و باید در زمان تعیین شده به اتمام برسد.

شب گذشته نیز با حضور رییس سازمان انرژی اتمی، عملیات بتن‌ریزی دیواره «تراز بالای صفر» رآکتور واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد.

گفتنی است بازدید از پروژه آب شیرین‌کن به اتفاق استاندار و مسوولان محلی و دیدار با مدیران و کارکنان برخی شرکت‌های زیرمجموعه سازمان انرژی اتمی از دیگر برنامه‌های سفر معاون رییس جمهور به استان بوشهر خواهد بود.

۳۱۱۳۱۱

منبع خبر : www.khabaronline.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *