فرستاده ماکرون: لبنانی‌ها «گزینه سومی» را مطرح کنند

فرستاده ماکرون: لبنانی‌ها «گزینه سومی» را مطرح کنند


به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، ژان ایو لودریان، فرستاده ویژه فرانسه به لبنان سه ماه پس از آغاز مأموریتش در خصوص لبنان خاطرنشان کرد، مهم است که طرف‌های سیاسی به بحران غیرقابل تحمل لبنانی‌ها خاتمه بدهند و به دنبال ایجاد راهکاری از طریق گزینه سوم باشند.

وی همچنین تصریح کرد، شاخص‌های حیاتی دولت لبنان حاکی از آن است که این کشور در شرایط بسیار خطرناکی قرار دارد، گذشت حدود یک سال از پایان دوره ریاست جمهوری میشل عون و ناکام ماندن در انتخاب یک جایگزین برای وی در بحبوحه فروپاشی اقتصادی در لبنان است که از چهار سال پیش ادامه دارد.

لودریان همچنین تصریح کرد، هیچکدام از طرف‌ها در لبنان نمی‌توانند پیروز شوند و هیچکدام از آن دو گزینه نمی‌تواند موفقیت آمیز باشد.

این دیپلمات فرانسوی خاطرنشان کرد که صبر پنج کشوری که پیگیر پرونده لبنان هستند شامل عربستان، مصر، فرانسه، آمریکا و قطر رو به اتمام است و این پنج کشور بسیار نگران وضعیت موجود هستند، چراکه ادامه این وضعیت امکان تداوم حمایت مالی از لبنان را زیر سؤال می‌برد و این در شرایطی است که مقامات سیاسی تلاش دارند مسئولیتی برعهده نگیرند.

نمایندگان کمیته پنج جانبه لبنان ۱۹ سپتامبر در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک نشستی برگزار کرده بودند اما بیانیه‌ای در خصوص این دیدار صادر نکردند.

لودریان درخصوص اعمال تحریم‌ها علیه مقامات لبنانی که مانع پایان یافتن این بحران می‌شوند، گفت، مشخص است که این فرضیه روی میز است.

310310


منبع خبر : www.khabaronline.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *