واشنگتن‌پست: بن سلمان چندین ساعت بلینکن را منتظر گذاشت و صبح بعد آمد!

واشنگتن‌پست: بن سلمان چندین ساعت بلینکن را منتظر گذاشت و صبح بعد آمد!طبق گزارش روزنامه واشنگتن‌پست، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی چندین ساعت «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا را در ریاض برای جلسه‌ای که گمان می‌رفت عصر شنبه برگزار شود، منتظر نگه داشت اما ولیعهد سعودی صبح روز بعد در جلسه حاضر شد!

به گزارش ایسنا، محمد بن سلمان در جلسه روز یکشنبه با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه تاکید کرد: باید این حملات که جان انسان‌های بی‌گناه را می‌گیرد و همچنین محاصره غزه که به نبود آب، برق و گاز ختم شده، متوقف شوند.
روزنامه واشنگتن پست می‌گوید: ولیعهد عربستان سعودی خواستار توقف درگیری‌های کنونی شده است؛ خواسته‌ای که با سیاست آمریکا در تضاد مستقیم است زیرا این کشور از حملات اسرائیل حمایت می‌کند.
یک یادداشت افشاشده از سوی وزات امور خارجه آمریکا که توسط واشنگتن‌پست تایید شده و همچنین ابتدا توسط پایگاه خبری هاف‌پست منتشر شد، می‌گوید: به دیپلمات‌های آمریکایی نسبت به استفاده از عباراتی نظیر «تنش‌زدایی، آتش‌بس، خاتمه خشونت و خونریزی و احیای صلح» هشدار داده‌ شده است؛ عباراتی که با سیاست ایالات متحده آمریکا همخوانی ندارد.
آنتونی بلینکن در پی سفرهای خود به کشورهای عربی در تلاش بوده تا افرادی مثل «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر و محمد بن سلمان را نسبت به عقاید آمریکا درباره حملات حماس-رژیم صهیونیستی متقاعد کند اما این درحالیست که این کشورهای نامبرده شده با فلسطینی‌ها ابراز همدردی کرده‌اند.
ارتش رژیم صهیونیستی که در میدان جنگ با مقاومت فلسطین در جریان نبرد «طوفان الاقصی» غافلگیر شده و شکست خورده است برای جبران این شکست مفتضحانه درحال هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌گناه در نوار غزه است و با بستن منابع آب و برق بر روی آنها و بستن تمامی گذرگاه‌ها منجر به شکل گیری یک فاجعه در این باریکه شده است.
در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد دهمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، درخواست تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که نشان دهنده فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه بوده و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.
حملات رژیم صهیونیستی به مناطق پرجمعیت نوار غزه درحالی همچنان ادامه دارد که تعداد قربانیان به ۲۶۷۹ شهید و ۹۶۰۰ مجروح رسیده است.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *