وزارت بهداشت یمن: از آوریل تاکنون ۳۰۰ یمنی در مناطق مرزی صعده کشته شده‌اند

وزارت بهداشت یمن: از آوریل تاکنون ۳۰۰ یمنی در مناطق مرزی صعده کشته شده‌اندوزارت بهداشت یمن از کشته شدن بیش از ۳۰۰ غیرنظامی به خاطر بمباران مناطق مرزی صعده از زمان اعلام آتش‌بس تاکنون خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه المیادین، انیس الاصبحی، سخنگوی وزارت بهداشت یمن، دولت نجات ملی یمن، وابسته به جنبش انصارالله از آمار کشته شدگان غیرنظامیان یمنی در نتیجه بمباران‌ نیروهای ائتلاف متجاوز عربی به مناطق مرزی در صعده از ابتدای ماه آوریل تاکنون پرده برداشت.
انیس الاصبحی تاکید کرد، ۲۳۲۸ غیرنظامی یمنی در نتیجه بمباران نیروهای ائتلاف به مناظق مرزی در صعده از ابتدای آتش بس اعلام شده از آوریل ۲۰۲۲ تا هشتم سپتامبر کشته و زخمی شده‌اند. وی تصریح کرد، از  این میان ۳۰۷ غیرنظامی کشته و ۲۰۲۱ تن دیگر از غیرنظامیان یمنی هم زخمی شده‌اند.
الاصبحی ادامه داد، آمار قربانیان بمباران مستقیم نیروهای ائتلاف از آغاز آتش‌بس تا ابتدای ماه جاری میلادی شامل کودکان و زنان نیز می‌شود.
سخنگوی وزارت بهداشت یمن در دولت صنعا همچنین اظهار داشت، این آمار شامل مهاجران آفریقایی نمی‌شود. صدها تن از مهاجران و دانشجویان پناهنده آفریقایی در حین تلاششان برای عبور به سمت عربستان از زمان اعلام آتش بس انسانی و نظامی تحت نظارت سازمان ملل هدف تیراندازی مستقیم مرزبانان سعودی قرار گرفته‌اند.
مناطق مرزی استان صعده در سایه سکوت بین‌المللی به صورت روزانه با حملات موشکی و توپخانه‌ای مواجه هستند.


منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *