چین: برای برقراری صلح در فلسطین تلاش می‌کنیم/ به دنبال تحقق توافق کنترل تسلیحات هستیم

چین: برای برقراری صلح در فلسطین تلاش می‌کنیم/ به دنبال تحقق توافق کنترل تسلیحات هستیمسخنگوی وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) گفت، پکن با بر عهده گرفتن ریاست شورای امنیت سازمان ملل، تمام تلاش خود را برای بازگرداندن صلح در سرزمین‌های فلسطینی انجام خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزای رویترز، وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: پکن تمامی تلاش خود را برای ترغیب شورای امنیت به منظور تحقق مسئولیت‌هایش، ایفای نقش و ایجاد توافق و انجام اقدامات معنادار و مسئولیت پذیری به منظور توقف بحران کنونی در خاورمیانه و امنیت غیرنظامیان با هدف برقراری صلح در این منطقه به کار می‌گیرد.
این اظهارنظر در حالی مطرح شده نیروهای رژیم صهیونیستی حملات خود علیه حماس را تشدید کرده‌اند.
چین ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را اخیرا برعهده گرفته است.
ژانگ جون، نماینده دائم چین در سازمان ملل گفته است، درگیری در خاورمیانه در راس دستورکار شورای امنیت در نوامبر است.
وی افزود: ترویج آتش بس و توقف جنگ، جلوگیری از تلفات بیشتر غیرنظامیان، جلوگیری از یک فاجعه انسانی در مقیاس بزرگتر و جلوگیری از گسترش درگیری ضروری است.
وانگ ونبین، سخنگوی وزارت  خارجه چین همچنین گفت، آمریکا و چین به بررسی تحقق توافق‌های بین‌المللی کنترل تسلیحات و منع گسترش تسلیحات اتمی در جریان رایزنی‌های دو جانبه در واشنگتن که در روزهای آتی برگزار می‌شود، خواهند پرداخت.
اوایل ماه نوامبر، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن و واشنگتن اولین رایزنی‌های مربوط به کنترل تسلیحات را پس از سال‌ها در این هفته برگزار خواهند کرد، اما تاریخ دقیق این نشست را فاش نکرد.
وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که آغاز چنین رایزنی‌ها به معنای آغاز مذاکرات رسمی برای ایجاد محدودیت برای نیروهای هسته‌ای طرفین نیست.
ونبین در پاسخ به سوالی درباره جزئیات این دیدار گفت: اخیرا ما اعلام کردیم که چین تماس‌های نزدیک با کشورهای پیشرو را درباره کنترل سلاح و منع گسترش اتمی حفظ می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه چین افزود، رایزنی‌ها در سطح اداره‌های کنترل تسلیحات و عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای انجام می‌شود و طرفین گفت‌وگو کرده و در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله اجرای تسلیحات بین‌المللی، معاهدات کنترل و عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای تبادل نظر خواهند کرد.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

سردرگمی صهیونیست‌ها و انتخاب گزینه‌های جنون‌آمیز

با ادامه شعارهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره پیشروی در غزه و مانور آن‌ها بر روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *