آلمان فرودگاه فضایی اختصاصی می‌سازد!/ عکس

آلمان فرودگاه فضایی اختصاصی می‌سازد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این فرودگاه در منطقه انحصاری اقتصادی آلمان در ۳۵۰ کیلومتری ساحل واقع خواهد شد. هر پرتاب توسط یک کشتی کنترل و یک مرکز کنترل ماموریت چند منظوره جدید در برمن نظارت خواهد شد. این فرودگاه به تقاضای فزاینده برای ریزپرتابگرهای اروپایی که قادر به حمل ماهواره های کوچک به مدارهای پایین زمین هستند، پاسخ خواهد داد.

تصمیم آلمان برای ایجاد فرودگاه فضایی خود تحت تأثیر عوامل مختلفی است. اولاً، هدف آن این است که خود را به عنوان یک رهبر فناوری در صنعت فضایی قرار دهد، با درک اینکه تلاش‌های فضایی برای بخش‌های مختلف اقتصادی بسیار مهم است. ثانیاً، داشتن فرودگاه فضایی خود، وابستگی آلمان به سایرین برای زیرساخت‌ها و دسترسی فضایی را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که بازار فناوری فضایی رشد قابل توجهی داشته باشد و تا سال ۲۰۴۰ به ۱.۲۵ تریلیون یورو (۱.۳۲ تریلیون دلار) برسد.

آلمان فرودگاه فضایی اختصاصی می‌سازد!/ عکس

ساخت فرودگاه فضایی آلمان گام مهمی در زیرساخت های پرتاب اروپا است. با افزایش تقاضا برای پرتاب ماهواره‌ها، فضاپیماهای زمینی ممکن است با محدودیت‌های ظرفیتی مواجه شوند و سایت‌های جایگزین مانند سکوی دریای شمال برای تلاش‌های فضایی آینده حیاتی باشند.

منابع: ts۲.space

۲۲۷۲۲۷

منبع خبر : www.khabaronline.ir


حتما ببینید

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه ریزی برای حل شدن مشکل دکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *