اعطای «نشان هوشا» به اسباب‌بازی‌های شناختی/دریافت نشان الزامی می‌شود

اعطای «نشان هوشا» به اسباب‌بازی‌های شناختی/دریافت نشان الزامی می‌شوددبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از اعطای «نشان هوشا» در حوزه اسباب‌بازی‌های حوزه شناختی خبر داد.

به گزارش ایسنا دکتر محمد مهدوی در نشست خبری امروز که در حاشیه دوازدهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: حوزه‌های اولویت‌دار فناوری توسط معاونت علمی ریاست‌جمهوری از طریق توسعه زیر ساخت‌ها و تسهیل در ورود به بازارها مورد حمایت قرار می‌گیرد.
وی یکی از حوزه‌های اولویت دار معاونت علمی را علوم شناختی دانست که سند آن ۱۰ سال قبل به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و افزود: ستاد توسعه علوم شناختی تاکنون ۳ دوره را پشت سر گذاشته است که در نسل اول نسبت به هویت بخشی به حوزه علم و فناوری این حوزه بر اساس سند راهبردی با تربیت نیروی انسانی اقدام شد و در نسل دوم پژوهش‌های هدفمند و ایجاد زیر ساخت‌هایی هچون آزمایشگاه ملی مغز مورد توجه قرار گرفت.
مهدوی اضافه کرد: در نسل سوم این ستاد تلاش می‌شود با توجه به نیروی انسانی موجود در کشور، قابلیت‌های موجود را به اثربخشی محصولات و خدمات تبدیل کنیم و توسعه استانداردها صورت گیرد.
دبیر ستاد توسعه علوم شناختی یادآور شد: ما در کنار فعالیت‌های متداول در حوزه‌های تربیت نیروی انسانی و توسعه تعاملات بین‌المللی، به منظور ارائه محصولات و خدمات به بازار حمایت‌های مالی به شرکت‌ها در قالب خدماتی چون سرمایه‌ بذری ارائه می‌دهیم.
مهدوی اظهار کرد: در کنار این اقدامات نیاز به سازماندهی و استانداردسازی داریم؛ از این رو نهاد اعتباربخشی با مشارکت دستگاه‌هایی چون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ستاد علوم شناختی تشکیل شد که ابزارها و اسباب‌بازی‌های ساخته شده را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
وی تاکید کرد: اسباب‌بازی‌هایی که دارای شرایط لازم باشند، مشمول دریافت «نشان هوشا» خواهند شد. این نشان نوعی استاندارد اسباب‌بازی است که در ۳ سطح طلایی، نقره‌ای و برنز به صاحبان طرح ارائه می‌شود.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی ریاست‌جمهوری خاطر نشان کرد: این نشان در حال حاضر اختیاری است و به تدریج دریافت این نشان برای سازندگان اسباب‌بازی الزامی خواهد شد.
مهدوی افزود: اعطای این نشان محدود به اسباب‌بازی نمی‌شود، بلکه شامل آزمون‌ها نیز می‌شود که به تدریج به روند ارزیابی‌های ما اضافه می‌شود.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه ریزی برای حل شدن مشکل دکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *