تاسیس یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پایتخت چین

تاسیس یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پایتخت چین


یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پکن تاسیس شده که قرار است پلتفرم‌های اصلی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ربات‌های انسان‌نما را بسازد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تکنولوژی نیوز چاینا، یک مرکز نوآوری ربات انسان‌نما در پایتخت چین ایجاد شده است تا عرضه فناوری و صنعتی شدن ربات‌های انسان‌نما را سرعت بدهد.
شرکت مرکز نوآوری ربات‌های انسان‌نمای پکن که به طور رسمی در منطقه توسعه اقتصادی-فناوری پکن ثبت شده، به طور مشترک توسط شرکت‌هایی ساخته شده است که ربات‌های کامل، اجزای اصلی آنها و مدل‌های بزرگ ربات‌ها را می‌سازند.


«سو گوبین»(Su Guobin) معاون اداره اقتصاد و فناوری اطلاعات پکن گفت: پکن دارای یک پلتفرم ملی بازرسی و آزمایش ربات و یک کمیته فنی استاندارد ملی ربات است و به زودی صندوق توسعه صنعت ربات را راه‌اندازی خواهد کرد. همچنین، پکن در حال ساخت یک مرکز پردازش مشترک است که به پردازش و ساخت ربات خدمات می‌دهد.
براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، این کشور تلاش خواهد کرد تا یک سیستم نوآوری اولیه را با تعدادی از شرکت‌های کوچک و متوسط ایجاد کند که در بازار ربات‌های انسان‌نما تخصص دارند و دارای فناوری‌های پیشرفته هستند. همچنین، چین سعی دارد دو تا سه شرکت ربات‌های انسان‌نما با نفوذ جهانی را تا سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی کند.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه ریزی برای حل شدن مشکل دکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *