حمله هکرها به ۲پرچمدار بازار موبایل!

حمله هکرها به ۲پرچمدار بازار موبایل!


اخیراً مسابقه‌ای در تورنتو برگزار شد تا هکرها و پژوهشگرهای خلاق فناوری درکنار هم رقابت کنند و آسیب‌پذیری دستگاه‌های مختلف را بیابند. گلکسی S۲۳ در این مسابقه، طی یک روز دو بار هک شد و این موضوع کمی نگران‌کننده‌ است؛ زیرا نشان می‌دهد این گوشی درمقابل خطر هک چندان ایمن نیست.

در این مسابقه، گوشی‌های پیکسل ۷ و آیفون ۱۴ و شیائومی ۱۳ پرو نیز آزمایش شدند و با یکدیگر رقابت کردند. گوشی پیکسل ۷ گوگل و آیفون ۱۴ اپل سربلند بیرون آمدند و آزمون هک را با موفقیت پشت‌سر گذاشتند؛ اما شیائومی ۱۳ پرو مانند گلکسی S۲۳ قربانیِ دو بار هک شد.

قوانین مسابقه بدین‌شکل بود که شرکت‌کنندگان باید گوشی‌ها را با استفاده از وای‌فای و NFC و بلوتوث به‌خطر می‌انداختند؛ درحالی‌که همه‌ی گوشی‌ها آخرین نسخه‌ی وصله‌ی امنیتی را نصب کرده بودند.

برگزارکنندگان این رقابت به هکرها برای کشف آسیب‌پذیری دستگاه‌های مختلف جوایزی را اهدا کردند و سپس آسیب‌پذیری‌ها مستند شدند تا راه‌حلی برای آن‌ها اندیشیده شود.

اگرچه خبر هک‌شدن آسان گلکسی S۲۳ شاید در ابتدا ترسناک به‌نظر برسد، برگزاری چنین مسابقاتی بسیار مهم است؛ زیرا به بهبود امنیتی گوشی‌ها کمک بسیاری می‌کند. سازندگان موبایل اکنون می‌توانند مشکلات شناسایی‌شده در محصولاتشان را به‌آسانی رفع کنند.

بااین‌حال، باتوجه‌به قیمت گلکسی S۲۳ و قیمت شیائومی ۱۳ پرو، کاربران حق دارند که بدانند چنین آسیب‌پذیری‌های امنیتی‌ای چرا وجود دارند و چه زمانی برطرف می‌شوند.

۲۲۷۲۲۷

منبع خبر : www.khabaronline.ir


حتما ببینید

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه ریزی برای حل شدن مشکل دکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *