معرفی برترین‌های رویداد راه هوشمند در نمایشگاه حمل و نقل

معرفی برترین‌های رویداد راه هوشمند در نمایشگاه حمل و نقلدر بخش نهایی رویداد “راه هوشمند” که همزمان با نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و لجستیک برگزار می‌شود، برترین فناوران حوزه‌های مرتبط معرفی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، حمل و نقل جاده‌ای به عنوان اصلی‌ترین روش حمل و نقل در کشور، نقشی حیاتی در جابجایی کالا و مسافر دارد ولی در عین حال با چالش‌هایی از جمله ایمنی کاربران راهها، ترافیک مسیرها، آلودگی نیز مواجه است از این رو ضرورت به کارگیری بیش از پیش فناوری‌های نوین ضروری به نظر می‌رسد.
رویداد فناورانه “راه هوشمند” فرصتی است که ایده پردازان و فناوران می‌توانند ایده‌ها، اختراعات، فناوری‌ها و محصولات خود را ارائه کنند و با سرمایه‌گذاران و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه توسعه‌ی فناوری راهداری و حمل و نقل هوشمند، جهت پیاده‌سازی ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و کاربردی خود ارتباط برقرار کنند. از این رو این رویداد با هدف پیوند بین صاحبان ایده و فناوری، دانشگاه، صاحبان سرمایه و صنعت از یک‌ طرف و از طرف دیگر ایجاد زیرساخت جهت تجاری‌سازی طرح‌های کاربردی در این حوزه برگزار می شود.
رویداد نهایی راه هوشمند، از ۲۷  آغاز به کار می‌کند و تا روز ۲۹ آذر در سالن شبستان مصلای امام خمینی(ره) ادامه دارد. این رویداد همزمان با برپایی نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته است و طی آن فناوران برگزیده در رویداد دمود، به ارائه طرح های خود، با هدف جذب سرمایه گذار و تجاری سازی و عقد قرارداد خواهند پرداخت.
رویداد فناورانه راه هوشمند با حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جمعی از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط از شهریور ماه ۱۴۰۲ آغاز به کار کرد.
این رویداد، فرصتی برای فناوران و ایده پردازان بود تا ایده‌ها، اختراعات، فناوری‌ها و محصولات خود را ارائه کرده و با سرمایه گذاران و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه توسعه‌ی فناوری راهداری و حمل و نقل هوشمند، جهت پیاده‌سازی ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و کاربردی خود ارتباط برقرار کنند.
به بیان دیگر، هدف از برگزاری این رویداد، پیوند بین صاحبان ایده و فناوری، دانشگاه، صاحبان سرمایه و صنعت از یک‌ طرف و از طرف دیگر ایجاد زیرساخت جهت تجاری‌سازی طرح‌های کاربردی در این حوزه و به کارگیری آن‌ها در جهت ارتقا و خدمات رسانی هرچه بهتر به کاربران راهها، بوده است.
در این راستا بیش از ۱۰۰ طرح فناورانه در ۱۰ محور به دبیرخانه این رویداد ارسال شد که در مرحله غربالگری اولیه، ۶۰ ایده و طرح به کارگاه‌های توانمندسازی رویداد راه یافتند. پس از اتمام کارگاه‌ها، بیش از ۴۰ فناور در دو گروه منتخب و فرصت مجدد در رویداد دمودی(۱۵ آذر) به رقابت با هم پرداختند.
در پایان این رویداد، ۱۸ تیم منتخب به رقابت و ارائه طرح در برابر هیئت داوران می‌پردازند. این رویداد همزمان با هفته حمل و نقل، از ۲۷ الی ۲۸ آذر ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد. سرمایه‌گذاران، بهره برداران، شتاب‌دهنده‌ها، کسب و کارهای استارتاپی، نوپا و دانش بنیان، دانشجویان و علاقه‌مندان حوزه راه هوشمند می‌توانند جهت حضور در رویداد نهایی از طریق وبسایت رویداد به نشانی irsmartroad.ir ثبت‌نام کنند.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

ضرر دکل‌های مخابرات به اندازه تلفن همراه نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه ریزی برای حل شدن مشکل دکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *