ایران از هرگونه راه حل سیاسی برای توقف فوری نسل‌کشی در غزه حمایت می‌کند

ایران از هرگونه راه حل سیاسی برای توقف فوری نسل‌کشی در غزه حمایت می‌کند


وزیر امور خارجه ایران در دیدار با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، ضمن اعلام مجدد حمایت از مردم مظلوم فلسطین در برابر جنایات رژیم صهیونیستی، نسل‌کشی رژیم اسرائیل را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان که به منظور شرکت در نشست فوق العاده مجمع عمومی سازمان ملل درباره فلسطین به نیویورک سفر کرده است، با آنتونیو گوترش درباره آخرین تحولات خاورمیانه و وضعیت نوار غزه گفت‌وگو کرد.
رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : سکوت برخی کشورها و همراهی آمریکا در برابر تهاجم وحشیانه و نسل‌کشی رژیم اسرائیل، عامل تشجیع این رژیم آپارتاید برای تشدید حملات علیه غیرنظامیان در غزه و کرانه باختری شده است.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین افزود: جمهوری اسلامی ایران حمایت مستمر از مبارزات رهایی‌بخش و مقاومت مردم فلسطین با هدف تحقق کامل حقوق انسانی آن‌ها را در زمره اصول اساسی سیاست خارجی خود قرار داده است.
رئیس دستگاه سیاست خارجی بر ضرورت اقدام فوری و قاطع جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد به‌ویژه شورای امنیت آن در انجام وظایف خود در زمینه حمایت از مقاومت مردم فلسطین تاکید کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان جمهوری اسلامی ایران  تاکید کرد: ایران از هرگونه راه حل سیاسی که موجب توقف فوری جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در غزه، ارسال کمک‌های مستمر انسان‌دوستانه و مقابله با کوچ اجباری مردم غزه است حمایت می‌کند.

دیدار امیر عبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل متحد در نیویورک

 امیرعبداللهیان افزود: در صورت تداوم وضع کنونی و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، هرگونه احتمالی مبنی بر گسترش دامنه جنگ و گشودن جبهه های جدید در منطقه علیه رژیم اسرائیل متصور است.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  همچنین تاکید کرد: استقرار صلح پایدار و عادلانه در منطقه تنها با رفع کامل اشغال فلسطین، بازگشت کلیه آوارگان به سرزمین خویش، تعیین نظام آینده فلسطین بر اساس یک همه‌پرسی با حضور کلیه ساکنین اصلی آن از جمله یهودیان، مسیحیان و مسلمانان و درنهایت تشکیل دولت مستقل و یکپارچه فلسطین به پایتختی قدس شریف بر مبنای طرح سیاسی ثبت‌شده جمهوری اسلامی ایران نزد دبیرخانه سازمان ملل متحد، میسر است.
گوترش نیز در این دیدار ضمن تاکید بر نقش منحصر به فرد ایران در منطقه خواستار ادامه تلاش‌های دیپلماتیک و سازنده سیاسی جمهوری اسلامی ایران شد.
دبیر کل سازمان ملل متحد وضعیت انسانی در غزه را فاجعه بار خواند و بر توجه همه طرف ها برای توقف فوری جنگ و ارسال کمک های انسان دوستانه تاکید کرد.  
گوترش گفت: همه ما باید برای برقراری صلح و امنیت در منطقه و جهان تلاش کنیم. اولویت بنیادی سازمان ملل متحد، ارسال کمک‌های بشردوستانه و برقراری آتش‌بس است و ما بر راه‌حل سیاسی تاکید داریم.

منبع خبر : www.isna.ir


حتما ببینید

پیرهادی: برخوردهای گشت ارشاد در شأن مردم نبود /فراجا صرفا در هنگام برهنگی و عریان بودن فرد می‌تواند دخالت کرد /زدوخوردی بین گشت ارشاد و مهسا امینی نشد

پیرهادی: برخوردهای گشت ارشاد در شأن مردم نبود /فراجا صرفا در هنگام برهنگی و عریان بودن فرد می‌تواند دخالت کرد /زدوخوردی بین گشت ارشاد و مهسا امینی نشد

محسن پیرهادی، عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم با حضور در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *