روزنامه دنیای اقتصاد: در انتخابات جدید بدلیل دخالت دولت، اعضای اتاق بازرگانی  با اکراه  شرکت می کنند

روزنامه دنیای اقتصاد: در انتخابات جدید بدلیل دخالت دولت، اعضای اتاق بازرگانی با اکراه شرکت می کنند


این در حالی است که سلاح‌ورزی در پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اخبار منتشرشده را شایعه خواند. سلاح‌ورزی در پست خود نوشت: «در لیگ ایرنا و تسنیم و… برای دوازدهمین‌بار در طول ۶ ماه گذشته، سلاح‌ورزی ردصلاحیت، عزل، برکنار و… شد. خسته نشدید از این همه دروغ‌پردازی؟ حالا که مصمم‌ هستید عمر خود و البته پول مالیات پرداختی ملت را صرف بافتن رویای مهمل کنید، لااقل در این کار قدری بلندپرواز و مبتکر باشید.»

همچنین بر اساس این نامه، مرکز احراز و تایید صلاحیت وزارت اطلاعات، تایید صلاحیت صمد حسن‌زاده، حسین پیرموذن، خورشید گزدرازی، محسن بهرامی ارض‌اقدس و محمدرضا بهرامن را منوط به اخذ تعهد مبنی‌بر رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری‌اسلامی کرده‌است.

متن نامه میرمحمدصادقی خطاب به محمدرضا رمضانی، دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق به این شرح است: «پیرو نامه مورخ ۲۵ آذر ۱۴۰۲‌ این انجمن به جنابعالی، نامه اخیرالوصول از رئیس محترم مرکز احراز و تعیین صلاحیت واجا که چند ساعت پس از نامه معاون محترم حفاظت کارکنان حراست وزارت صمت به این انجمن واصل شده‌است، ضمن بلامانع اعلام‌کردن نامزدی ۱۳نفر به اسامی آقایان احد عظیم‌زاده اسفنجانی، محمود تهی‌دست، قاسم کریمی، جعفر نیکزاد، محمود تولائی، امیر عادل طاهرخانی، فرج‌الله معماری، قدیر قیافه، سیدمصطفی موسوی، عبدالله مهاجر دارابی، حمیدرضا صالحی سلمی، علی فرشادپور و علی‌اکبر عبدالملکی، با نامزدی آقای حسین سلاح‌ورزی مخالفت و نامزدی آقایان صمد حسن‌زاده، حسین پیرموذن، خورشید گزدرازی، محسن بهرامی ارض‌اقدس و محمدرضا بهرامن را منوط به اخذ تعهد مبنی‌بر رعایت قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری‌اسلامی ایران بلامانع اعلام کرده‌است. لطفا مراتب را به ‌نامبردگان اعلام و این انجمن را از نتیجه مطلع فرمایید.»

در نهایت می‌توان گفت نامه ۲۵آذر میرمحمدصادقی که به‌تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد که اظهارنظر وزارت اطلاعات نقطه پایانی بر بیش از ۶ماه تنش میان دولت و بخش‌خصوصی خواهد بود و پارلمان بخش‌خصوصی احتمالا به‌زودی انتخابات مجدد را برگزار خواهد کرد. نکته قابل‌توجه در این‌باره این است که اتاق بازرگانی ایران تا لحظه تنظیم این خبر، این نامه را منتشر نکرده‌است و تنها خبرگزاری‌ها با تیتر «سلاح‌ورزی رد صلاحیت شد» به انتشار این نامه پرداخته‌اند.

هرچند بخش‌خصوصی در ماه‌های اخیر از دولت خواست تا در امور اتاق دخالتی نداشته‌باشد، اما گویا عزم دولت برای به کرسی نشاندن حرف خود جزم بوده و بالاخره این انتخابات را بدون حضور سلاح‌ورزی برگزار خواهد کرد، از این‌رو به‌نظر می‌رسد که فعالان اقتصادی با اکراه به این انتخابات‌ تن بدهند.

23302

منبع خبر : www.khabaronline.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

پیرهادی: برخوردهای گشت ارشاد در شأن مردم نبود /فراجا صرفا در هنگام برهنگی و عریان بودن فرد می‌تواند دخالت کرد /زدوخوردی بین گشت ارشاد و مهسا امینی نشد

پیرهادی: برخوردهای گشت ارشاد در شأن مردم نبود /فراجا صرفا در هنگام برهنگی و عریان بودن فرد می‌تواند دخالت کرد /زدوخوردی بین گشت ارشاد و مهسا امینی نشد

محسن پیرهادی، عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم با حضور در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *