لایحه عفاف و حجاب به‌زودی اجرا می‌شود

لایحه عفاف و حجاب به‌زودی اجرا می‌شود


محمدتقی نقدعلی درباره تازه‌ترین وضعیت مصوبه مجلس درباره لایحه عفاف و حجاب گفت: به لطف خدا مصوبه مجلس درباره عفاف و حجاب ایرادات خاصی در مجمع تشخیص مصلحت نظام نداشته است و مواردی هم که مورد ایراد واقع شده ان شاءالله پس از اعلام نظر رسمی شورای نگهبان به مجلس با تغییر واژگان در کمیسیون قضایی و حقوقی برطرف می‌شود و پس از تامین نظر شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

۵ ایراد مهم شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب / مصوبه به مجلس بازگشت

وی با بیان اینکه «کانال ابلاغ ایرادات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام از طریق شورای نگهبان است» اظهار کرد: شورای نگهبان ایرادات خود را در کنار ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس ارسال می‌کند.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس همچنین درباره سازوکار تبدیل مصوبات مجلس به قانون عنوان کرد: چند سال است که علاوه‌ بر شورای نگهبان، بر اساس آیین‌نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام که به تأیید مقام معظم رهبری نیز رسیده است هیاتی تحت عنوان هیات عالی نظارت بر سیاست‌های کلی نظام در این مجمع تشکیل شده‌ است که درباره مصوبات مجلس شورای اسلامی اظهارنظر می‌کند؛ تطبیق با قانون‌ اساسی و شرع مقدس را شورای نگهبان انجام می دهد و هیات عالی مجمع نیز تطبیق مصوبات مجلس با سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری را عهده دار است.

نقدعلی در پایان گفت: شورای نگهبان هنوز ایرادات خود را درباره لایحه عفاف و حجاب به مجلس ارسال نکرده اما بر اساس اطلاعات غیر رسمی ظاهراً کار در شورا تمام شده و طی روزهای آتی به مجلس ارسال می‌کنند.

۲۱۹۲۲۰

منبع خبر : www.khabaronline.ir


حتما ببینید

پیرهادی: برخوردهای گشت ارشاد در شأن مردم نبود /فراجا صرفا در هنگام برهنگی و عریان بودن فرد می‌تواند دخالت کرد /زدوخوردی بین گشت ارشاد و مهسا امینی نشد

پیرهادی: برخوردهای گشت ارشاد در شأن مردم نبود /فراجا صرفا در هنگام برهنگی و عریان بودن فرد می‌تواند دخالت کرد /زدوخوردی بین گشت ارشاد و مهسا امینی نشد

محسن پیرهادی، عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم با حضور در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *