کنعانی: اکنون توپ در زمین آمریکا و سه کشور اروپایی است

کنعانی: اکنون توپ در زمین آمریکا و سه کشور اروپایی استسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه مشترک آمریکا و سه کشور اروپایی در مورد برنامه هسته‌ای کشورمان اظهار کرد: همانطور که بارها تاکید شده است، برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران همواره صلح آمیز بوده و خواهد بود. ‌

به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی عصر روز جمعه هشتم دی ماه در یک بیانیه مطبوعاتی در این ارتباط افزود: بسیار مضحک است کشورهایی که خود مسئول شرایط فعلی در مورد برنامه هسته‌ای ایران هستند، با قلب واقعیت به دنبال تغییر مقصر و قربانی هستند.
وی افزود: این کشورها بهتر است به جای فرافکنی و موضع‌گیری‌های سیاسی، بر عملکرد خود در قبال مذاکرات رفع تحریم‌ها در ۲ سال گذشته مروری داشته باشند و نتیجه سیاست‌های غیرسازنده خود را مشاهده کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: غنی سازی در سطح ۶۰ درصد در مراکز غنی سازی ایران، همواره متناسب با نیازهای صلح آمیز کشور و به طور کامل زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و ادامه خواهد داشت.
کنعانی در ادامه اظهار کرد: ایران به همه حقوق و تعهدات بین‌المللی خود واقف است و در همین چارچوب، به همکاری‌های خود با آژانس ادامه خواهد داد. ‌
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور افزود: کناره گرفتن از مذاکرات و طرح موضوعات بی ارتباط که نتیجه آن، وضعیت فعلی مذاکرات است،  آمریکا و سه کشور اروپایی را در جایگاهی قرار نمی‌دهند که ادعایی درخصوص برنامه هسته‌ای ایران داشته باشند.
 
کنعانی در ادامه تاکید کرد: تجربه نشان داده طرح مطالبات و خواسته‌ها به صورت یکجانبه و عدم اراده برای اصلاح گام‌های اشتباه کشورهای غربی، نمی‌تواند کمک کننده باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، همانند گذشته مذاکره و دیپلماسی را بهترین شیوه برای رفع نگرانی‌های ساختگی در مورد برنامه صلح آمیز هسته‌ای خود می‌داند. هم اکنون توپ در زمین آمریکا و سه کشور اروپایی است.  آنها باید با کنار گذاشتن سیاست بیانیه نویسی و فشارهای بی نتیجه، تصمیات سیاسی لازم را اتخاذ کنند.

منبع خبر : www.isna.ir

بروز ترین اخبار دنیا در یک لوقمه با پایگاه خبری لوقمه


حتما ببینید

رصد لحظه‌ای تحرکات معاندان توسط گروه ۸۴۰ موشکی ارتش

رصد لحظه‌ای تحرکات معاندان توسط گروه ۸۴۰ موشکی ارتش

فرمانده گروه ۸۴۰ موشکی سرلشکر شهید کبریایی نزاجا، گفت: به مردم شریف ایران اطمینان خاطر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *